Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

Топ-10 нитиків

Останнім часом все частіше натрапляю на унікальну категорію людей. Вони сіють песимізм навколо себе та на оточуючих з такою швидкістю, що могли б за день будь-якій бабусі посадити город. Головні риси: низька або псевдонизька самооцінка, напрошуються на компліменти, розповсюджують негатив.
Що особливого в цих людях? І чому їх слід остерігатися?
Я склала ТОП нитиків, після спілкування з якими ви легко зможете впасти в депресію.

№1


Перша категорія, мої фаворити. Вони найбільш безпечні і милі. Це саме ті люди, які у 18 мають проблеми з серцем, шлунком, волоссям, нервовою системою і правою ниркою. Навіть якщо лікар майже 100 разів пояснює такій персоні, що вона абсолютно здорова, пацієнт говорить, що лікар поганий фахівець і йде до іншого, або ще гірше – шукає все в інтернеті і стає гуру хвороб. Якщо вам пощастило часто бачитися чи спілкуватися з такими нитиками, то, напевно, ви вже вивчили всю їх медичну історію, знаєте, які ліки їм потрібно приймати в разі неочікуваного пчиха, болю в колінкі та сіпання ока.

 

 

№2

    На таких людей найчастіше натрапляю саме в соціальних мережах. Вони створюють пости в себе на сторінках, або на стіні якихось тематичних спільнот. Наприклад, у спільноті, де люди викладають свою малюнки/арти, обов’язково буде подібний пост: “ось мій чмошний малюнок, знаю, що гімно, але все одно хочу почути оцінку”. Тепер питання, раз ти знаєш, що малюнок – гівно, навіщо просиш думки інших? Я вважаю, людина просто на просто напрошується на комплімент. Є ще схожий варант розгортання події, така собі Оксанка викладає фото в якійсь черговій спільноті і пише: “Ось вам моя нєочєнь рожа” і тут через деякий час під цим постом з’являється 100500 коментарів на зразок “Оксанко, ти шикарна, не говори про себе так” або “Дівчинко, не можна так думати, ти супер”. І тут в Оксанки виростає корона. І знаєте, що вона робить? Правильно, постить фото в іншу спільноту, щоб знову почути подібне. Це ніби така собі залежність від компліментів.
Такі люди схоже себе ведуть і в житті. От підходить Оксанка до Василинки і каже: “Подивись які в мене ляхи, грудей немає, ніс великий і взагалі, я нікому не подобаюсь”, а Василинка їй така: “та ти ж шикарна, подивися, ноги довгі, губи гарні, ніс гостренький”. А Оксанка ніби не слухає, а починає говорити, що її не любить хлопець, у неї немає друзів і взагалі, цицьки вона хоче більші. На, що рано чи пізно, Василинка стомлюється реагувати і просто каторжно махає головою туди сюди.
А коли одного разу це все чує Катруся і каже Оксанкі: “Раз в тебе ноги жирні, волосся рідке і зуби жовті, то, може, потрібно з цим щось робити, а не нити?!” на що Оксанка відповідає: “А мені в собі все подобається, в мене висока самооцінка, а то як так говорила, просто…”. Тут з’являється висновок, що ця категорія людей за допомогою ниття привертає до себе увагу, випрошує компліменти, аби підвищити самооцінку, а коли на це перестають реагувати, то нитики вимикають свою зброю.

№3

    Наступна категорія для мене набагато небезпечніша, ніж попередні. Ці люди можуть вас заразити песимізмом та навіть викликати депресію! Зазвичай вони стабільно ходять з кислою міною. Так, погоджуюся, що поганий, меланхолічний настрій буває у всіх, але тут він стабільно.
Одного разу у вас зав’язується розмова із такою людиною, можливо, навіть дуже цікава, ви довго балакаєте. Потім ви приходите додому, валитеся на ліжко і вуаля – депресія. Починаєте колупатися в голові і розумієте, що під час вашої розмови співрозмовник радо розповідав, яке в нього відстійне життя, що коли ви підете на роботу, вас чекає лише розчарування, бо це продажна робота з низькою зарплатнею і ви там будете гівняним рабом, який носить каву. Потім ви дізналися про те, що стосунки – це взагалі капець, і що всім людям потрібно лиш одне і що вас все одно кинуть. І от після високоінтелектуальної розмови складається відчуття, що все навколо повне провалля.
Після такої розмови таке провалля все-таки наступає, бо від порції негативу переважно у людей саме така реакція й буде, я вже не кажу про категорію емпатійних осіб, які швидко переймають внутрішній стан співрозмовника.
Не потрібно забувати, що ми всі живемо згідно з власним баченням та поглядами, тому залишайтеся завжди при власній думці!

Панове, якщо з вищезазначених категорій ви впізнали себе, то варто замислитись, чому у всіх ваших друзів сіпається око при звичайній фразі “який у мене вигляд?”, а якщо ви той самий друг із сіпаним оком, то не бійтеся говорити співрозмовникам, що вони вас вже трішки дістали своїм ниттям.

З любов’ю, Галя Капустинська

Студента 4 курсу Інституту журналістики Університету Грінченка