Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

СловОпис – відомий в Україні та світі культурологічний просвітницький проєкт

з популяризації української мови, який входить до ТОП-5 загальноукраїнських ресурсів з удосконалення української мови, згідно з класифікацією Детектор Медіа.


СловОпис діє за принципом західних науково-дослідних лабораторій, які поєднують досвід професіоналів та нові креативні підходи студентів. Це – авторитетний та креативний мультимедійний майданчик мовного просвітництва.

Окрім України, проєкт дивляться й читають ще в понад 50 країнах світу (частка закордонного сегменту – 35 відсотків, найбільше підписників у Польщі, Німеччині, США, Італії, Чехії, Франції, Великій Британії, Канаді, Іспанії тощо).

Ніби яскраві кетяги калини на гілках, його формують різні проєкти на різних майданчиках: на сьогодні кількість підписників у соцмережах становить понад 65 тисяч із охопленням аудиторії понад 500 тисяч.

СловОпис у Фейсбуці нараховує на сьогодні понад 60 тисяч підписників і їхня кількість щодня збільшується (https://www.facebook.com/slovopys)

Веб-сайт СловОпису – це сучасний веб-портал, що поєднує візуальну та текстову інформацію (https://slovopys.kubg.edu.ua)

YouTube СловОпис – це світ коротких відеоблогів різноманітного спрямування, які популяризують вишуканість та красу рідної мови (https://www.youtube.com/@Slovopys)

Інстаграм – це експериментальний майданчик, який апробовує різні напрями мовного просвітництва (https://www.instagram.com/slov0pys)

У межах проєкту виготовлено цикл нарисів «Відомі українці» та «Розстріляне відродження»; розслідування на тему лінгвоциду; відродження української кухні; відеоблоги про українські народні прислів’я; традиції та рідковживані українські слова тощо.

Втілено ряд успішних інформаційних кампаній: #Переходь_на_українську; #Ми_різні; #Говоримо_правильно; #Історія_слова; #Поповни_свій_словниковий_запас; #Як_утискали_українську; #Улюблене_українське_слово; #Відповідник_українською тощо.

СловОпис – традиційно переможець загальноукраїнського патріотичного фестивалю-конкурсу «Народ-герой героїв появляє». Він отримав відзнаки від Всеукраїнського фестивалю телерадіопрограм «Студентський мікс», Міжнародного кінофестивалю «Кінокімерія», Міжнародного кіномистецького проєкту «Коронація слова», Міжнародного київського кінофестивалю «Молодість», Інтерактивного конкурсу-фестивалю «Грінченківська весна» та інші.

СловОпис – традиційний партнер та співучасник цікавих креативних проєктів, які створюють та втілюють у тому числі і в Університеті Грінченка.

СловОпис розвивається і йде вперед!

Ходімо з нами!