Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

ПЕЧЕНЯ ВІД НАМИНАЙОК


Що таке родинне вогнище? Ну ви, звісно, можете сісти десь зі своєю родиною біля вогнища і назвати його родинним)) Але насправді це поняття дуже-дуже об’ємне. І включає, окрім наявності вогнища в лісі чи в каміні, або ж тепла від плити на кухні, багато факторів. Серед них – позитивні емоції, довіра, радість, любов.Одним словом, коли поряд із вами люди, з якими вам добре.
Закріпити позитивні емоції і внести в них відтінки задоволення від їжі СловОпис пропонує українською кухнею. Сьогодні – печеня від Наминайок. А ось і її рецепт.

ПЕЧЕНЯ
Популярна страва, в якій є овочі та м’ясо. М’ясо (переважно свинину) підсмажували з цибулею на сковороді, потім тушкували у горщику з корінням і спеціями, іноді додаючи для смаку сметану, квас-сирівець або сироватку. Соус із печені дуже цінувався. Іноді печеню тушкували разом із картоплею, але частіше нею поливали варену картоплю, каші. Ця страва є розповсюдженою на всій території країни.
Інгредієнти:
● 500 г нежирної свинини
● 2 цибулини
● 7-8 великих картоплин
● 2-3 столових ложки олії
● сіль і перець за смаком
● свіжа зелень
Як приготувати:
1. М’ясо нарізаємо невеликими кубиками. Цибулю чистимо й ріжемо півкільцями. Картоплю чистимо й нарізаємо пластинками (близько 2 см).
2. У глибокій сковорідці нагріваємо олію й обсмажуємо м’ясо до утворення рум’яної скоринки. Викладаємо у м’ясо цибулю і смажимо, поки вона не стане прозорою. Додаємо нарізану картоплю, солимо, перчимо, все перемішуємо.
3. Закриваємо сковороду кришкою й тушкуємо на повільному вогні до готовності. Не забуваємо час від часу мішати нашу смаженину.
4. Подаємо, щедро посипавши зеленню.
Смачного!
#Словопис ##ріднамова #українська_кухня #традиції #вивчаймо #куштуймо #печеня