Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

Україна поруч: проєкт Google Arts & Culture про українське мистецтво й культуру

Нещодавно в партнерстві з Мінкультом, українськими музеями й культурними організаціями платформа Google Arts & Culture презентувала проєкт, присвячений українській культурі — Ukraine is Here. Це результат п’яти років співпраці Google та міністерства в цифровізації української культурної спадщини.

Дивитися: https://cutt.ly/r1ZRdZq

На сторінці зібрали всі матеріали Google Arts & Culture про українську культуру:
від архітектурних пам’яток до природних парків і традиційної кухні. У різних
серіях, крім текстів і фотографій, є багато інтерактивних форматів — 3D-об’єкти,
віртуальні тури, відеоісторії.

Музеї надали найліпші зразки української творчості зі своїх колекцій, описали їхню історію і контекст створення. Під час повномасштабної війни створення цифрових архівів стало ще актуальнішим, оскільки росіяни постійно завдають шкоди культурним та історичним пам’яткам.

Матеріалами варто ділитися зі своїми друзями з-за кордону, але точно варто погортати їх самим. Зараз більшість наших музеїв заховали колекції, щоб захистити їх. Але в нашій культурі є багато невідкритого самими українцями.

Наприклад, ви бачили українські народні ікони з музею Івана Гончара? Або знаєте про проєкт GUNIA, який відтворює традиційну техніку виготовлення скляних виробів?

Знайомтеся з автентичною українською традицією без нав’язаних СРСР стереотипів, що перейшли нам у спадок. Це ніколи не пізно.

Автор Дарина Кучережко