Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

ТОП-10 рідковживаних слів, якими можна охарактеризувати кохання

Серед усіх чудес світу найбільша дивовижа – кохання. Якби запитали людину, чи згодна вона прожити життя, не пізнавши цього почуття, я думаю, охочих би не було. І навіть якби запропонували вибрати щось одне серед таких цінностей, як гроші, влада, слава і кохання, то переважна більшість вибрала б останнє.

Так що ж це таке – кохання? Звичайно, це стан душі людини. Але це стан такої сили потрясіння, захвату, захоплення, пестощів, екстазу, який ти плекаєш лише до найріднішої, найближчої людини. Кохання змінює людину фізично і духовно.

Не всім людям від природи дано кохати. Дехто проживає життя, так і не пізнавши сили цього надзвичайного почуття, любощів, яких не купиш ні за які гроші. Воно або є, або його немає, і примусити себе кохати ніхто не може. Кохання не можна запланувати, воно не буває з примусу. Це надзвичайно тонке почуття, яке може зруйнувати необережне слово, погляд. Воно вривається в життя раптово, навіть коли не чекаєш, навіть коли це тобі не потрібно. Це як ваба, як раптове оп’яніння. З приходом кохання життя набирає сенсу, повноти, з людиною відбуваються метаморфози: вона співає, хоче слухати поезію, починає малювати, писати твори, музику, починає по-іншому бачити небо, квіти, зелень. Людина ніби в оп’янінні, почування переважають над розумом. Кохання – це робота серця, емоцій, духу.

Дуже часто кохання буває одностороннім, і тоді воно перетворюється на мордування, причому ця мука теж найчастіше буває надзвичайної сили. У коханні налито не лише меду, а й отрути. Цікаво, що кохання ніби проходить кілька етапів, найчастіше три. Спочатку це платонічне замилування, романтика, квіти, музика. Пізніше – пристрасть і жага, а потім – довіра, прив’язаність, кревність душ. Люди стають інколи ріднішими, ніж брати і сестри по крові.

Звичайно, кожен мріє про красиве кохання, романтичне, єдине і неповторне. Та не всі розуміють, що воно не приходить саме по собі, що потрібна ще й велика робота душі й серця. Кохання – це велика сила й опал, які рухають таланти, пробуджують здібності. Яке буде у людини кохання – залежить від культури, виховання та характеру. Дуже б хотілося, щоб кожна людина пережила це надзвичайне почуття, бо коли люди щасливі, тоді й усім навколо добре.

Ірина Загрива, студентка факультету журналістики Університету Грінченка