Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

ПРИГОТУЙ КОЗАЦЬКИЙ КУЛІШ – ВІДЧУЙ СЕБЕ КОЗАКОМ!

Уславлена українська кулеша має чимало іноземних братів та сестер. Походження слова філологи виводять від угорського – köles «пшено». Іншими мовами улюблена козацька страва звучить схоже – російською – кулеш, кулиш, білоруською – кулеш, болгарською – куляша «вид каші», польською – kulesz, kulesza.
Але хай не зазіхають наші сусіди на сокровенне. Найкращий куліш – козацький.
Зазвичай нашенська кулеша – це густа, насичена і дуже смачна юшка, приготована з пшона, сала та картоплі. Запорізькі козаки, які придумали куліш, варили його на багатті. Від цього страва ставала ще смачнішою і насичувалась ароматом диму. Якщо у вас є така можливість, то обов’язково спробуйте приготувати куліш на багатті, де-небудь на дачі або просто на природі. Ну, а поки спробуйте приготувати не менш смачний козацький куліш в домашніх умовах!

Інгредієнти для приготування козацького куліша: Свиняче сало (бажано з м’ясними прожилками) — 150 гр. Пшоно — 100 гр. Картопля середнього розміру — 6 штук Цибуля ріпчаста — 2 штуки Сіль — за смаком Петрушка — 1 невеликий пучок Питна вода — 2 літри

Всипте пшоно в киплячу воду, додайте трохи солі і доведіть до кипіння. Потім варіть пшоно на середньому вогні близько 10 хвилин. Тим часом, візьміть картоплю, почистіть її та поріжте кубиками. Додайте в каструлю з пшоном і варіть 15 хвилин. Візьміть сало, наріжте невеликими шматочками. Поставте сковороду на вогонь і трохи підігрійте її, потім покладіть в неї сало та додайте подрібнену ріпчасту цибулю. Обсмажуйте до золотистої скоринки, а потім додайте до майже готової картоплі. На невеликому вогні готуйте куліш ще близько 5-7 хвилин. Додайте солі і спеції за смаком перед самим кінцем приготування. При подачі посипте страву подрібненою петрушкою. Козацький куліш готовий, можете насолоджуватись ароматом і чудовим смаком козацької страви!