Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

Львівський сирник – неперевершена смакота від Наминайок

Привіт! Мене звати #Наминайко, я дуже люблю подорожувати, а також смачненько поїсти. Подорожуючи Львовом, я захопився не тільки розкішною архітектурою, історією, але й славнозвісною львівською кухнею, а саме -найсмачнішими Львівськими Сирниками.

Сирник – це традиційна українська страва, саме він може зробити Ваш ранок солодким та ароматним. Цю страву також подають у багатьох львівських кав’ярнях. Ніжний сирний смак в поєднанні з найнесподіванішими інгредієнтами, існує багато рецептів сирників, вони ідеальні в поєднанні зі сметаною і гарячим запашним чаєм або кавою. Сирники, як страва, походить з традиційної селянської кухні, інгредієнти сирників є традиційними для української кухні. В Україні найвідоміші сирники з родзинками, або ж з іншими сухофруктами (наприклад, з курагою, чорносливом тощо).

Кожен, хто планує побувати у Львові, обов’язково має спробувати справжні Львівські Сирники. А поки Ви плануєте, ловіть від мене рецепт класичного львівського сирника.

Інгрідієнти________________________________________________________

Сир________________________500 г Вершкове масло_____________120 г
Яйця______________________3 шт Родзинки________________80-100 г
Манна крупа______________2 ст. л. Какао____________________2 ст. л.
Сметана_________________3 ст. л. Крохмаль_________________2 ст. л.
Цукор__________________150-200 г Цедра лимона__________за смаком

 Приготування_____________________________________________________

  1. Ретельно перебиваємо 100 грамів вершкового масла, 100-150 грамів цукру та дві столові ложки манної крупи.
  2. До отриманої маси додаємо жовток і 1/3 сиру та перетираємо всі інгредієнти.
  3. Решту сиру розділяємо на дві частини. В одну з них додаємо один жовток та перетираємо. Перетворюємо компоненти в однорідну масу. Решту сиру також перетираємо разом із жовтком.
  4. В отриману сирну масу додаємо цедру лимона та перемішуємо.
  5. В окремій сухій тарілці збиваємо три білки.
  6. У білкову масу в декілька етапів додаємо сирну основу, все перемішуємо і додаємо сюди попередньо промиті та обсушені родзинки.
  7. Форму для випічки застеляємо пергаментним папером, відправляємо сюди сирне тісто та ставимо десерт випікатися у розігрітій до 180 градусів духовці впродовж 20 хвилин. Потім температурний режим зменшуємо до 150 градусів і випікаємо сирник іще 30 хвилин.
  8. Приготовлений сирник кладемо в холодильник на декілька годин для повного охолодження. У цей час приготуємо помадку. Для цього розтоплюємо 20 грамів масла і додаємо до нього дві столові ложки цукру. Доводимо масу до кипіння.
  9. Після цього в масу додаємо сметану і все перемішуємо та всипаємо какао. Знову все перемішуємо.
  10. Охолоджений сирник покриваємо шоколадною помадкою.

Катерина Лузан,

студентка Інституту журналістики Університету Грінченка