ГОЛУБЦІ ВІД НАМИНАЙОК
Вихідні дні – прекрасна нагода потішити себе, сім’ю та друзів смачними стравами. І величезне поле для такої позитивної діяльності дає українська кухня. Наприклад, приготування голубців. “Печені голуби не летять до губи”, – каже українське прислів’я, натякаючи, мабуть, на те, що приготування голубців потребує часу та терпіння. Але, повірте, воно того варте.
Отож, наш рецепт.
Голубці з м’ясом і рисом:
Популярна українська друга страва, також притаманна кухні Східної Європи та Середнього Сходу. Страва готується з листя свіжої або кислої капусти та начинки з м’яса, рису чи гречки, кукурудзяних чи пшоняних круп, картоплі, квасолі, грибів, цибулі, моркви та прянощів. Згідно а деякими джерелами, голубці були створені у Давній Греції, проте країна Зевса використовувала саме виноградне листя та інший фарш для своєї страви. Згодом прадід голубців перекочував до Туреччини та Вірменії, в яких досі надзвичайно популярні сарми та далми. Українські голубці постали як варіація турецької страви, проте спочатку вони також називались сармою.
Лише у вісімнадцятому столітті, коли приходить мода на все французьке та на французькі делікатеси, з’являється назва “голубці”. На той час великим попитом серед французів користувались запечені голуби. Наша еліта співставляла голубів нашим “хибним голубам”. Згодом назва скоротилась та узвичаїлась. Це, звісно, одна з версій.
Сучасна українська кухня може похвалитися великою кількістю рецептів, які не обмежуються заміною одного виду м’яса на інший. У залежності від регіону змінюється наповнення, капустяне листя, наявність родзинок, кількість рису або крупи.
Інгредієнти:
● 500 г м’яса;
● 300 г рису;
● 200 г сметани;
● 1 капуста;
● 2-3 морквини;
● 2 цибулини;
● томатний соус або томатний сік;
● лавровий лист;
● перець за смаком;
● сіль за смаком.
Як приготувати:
1. Для початку приготуйте начинку. Для цього пропустіть через м’ясорубку м’ясо. Однак смачніше буде, якщо м’ясо дрібно нарізати кубиками.
2. Відваріть рис. Підсмажте на рослинній олії дрібно нарізану цибулю і терту моркву.
3. Тепер змішайте м’ясо, рис і частину підсмажки з моркви і цибулі. Посоліть і поперчіть за смаком.
4. Відділіть цілісні листя капусти, і помістіть їх у киплячу воду до тих пір, поки вони не стануть м’якими. Дістаньте листя і дайте їм охолонути.
5. Тепер беремося робити голубці. Від кожного капустяного листа відріжте тверду частину корінця. Покладіть на листочок капусти фарш і загорніть його в рулон.
6. У решту підсмажки додайте томатний соус або томатний сік, сметану, сіль, перець, лавровий лист і тушкуйте 5-10 хвилин. Підлива повинна бути досить насиченою, щоб наші голубці не вийшли прісними.
7. Складіть голубці в глибоку каструлю і залийте підливою так, щоб вона повністю накрила голубці. Якщо помітите, що підливи не вистачає, можна додати трохи кип’яченої води.
8. Відправляйте наші голубці в духовку на 1 годину при 180С. Подавати голубці смачно гарячими, зі свіжою сметаною.
Смачного!
#Словопис #ріднамова #українська_кухня #страви #готуєморазом #народнірецепти #стрававіднаминайок