Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

Читати чи дивитися?

Література в останні роки буквально поріднилася з кінематографом. Серіали, короткометражки, арт-хаус і жанрове кіно, блокбастери і науково-популярні фільми. Чи правду кажуть критики, що ми спостерігаємо «бум екранізації»?  І головне – як це впливає на читача (глядача). Чому надають перевагу  люди, ми дізнавалися в одній із київських бібліотек.

Чому ви надаєте перевагу: книзі чи її екранізації? Чи екранізована ваша улюблена книга, якщо так, то чи подобається вона вам?

Вадим, 21 рік:

Однозначної відповіді немає. Є фільми, які перевершили книгу. Наприклад, ФорестГамп і Загадкова історія Бенджаміна Батона. А от від екранізації улюбленого Гаррі Поттера я не в захваті.

Марія 23 роки:

Книзі. Якою б чудовою не була екранізація, книга залишає місце для фантазії читача. Фільм цю можливість забирає. І як не як, але втрачається першопочатковий посил автора. Якусь одну книгу я не можу назвати улюбленою. Нехай зупинимося на класиці – Майстер і Маргарита. Екранізація, як на мене програє, хоча дивитися цікаво.

Маргарита 28 років:

Найчастіше спочатку беру книгу, потім дивлюся фільм. Втім, якщо книга не викликає бажання її прочитати, то обмежуюся екранізацією. Якщо враження було помилкове, то чому б не прочитати після перегляду? Улюблена книга – Еріх Берн «Ігри, в які грають люди і люди, які грають в ігри». На неї  екранізації немає. Як щось дотичне можу назвати серіал «Теорія Брехні». Подивилася із задоволенням.

Богдан 22 роки:

Кінга я спочатку подивився, потім прочитав. Його багато екранізували цього року і скажу, що вийшло не супер. Можна було значно цікавіше зняти, як на мене. Часто не вистачає часу прочитати все, що хочеш, тоді фільми рятують. Улюблений письменник Бегбедер  і екранізації його книг люблю так само як і його книги.

 

Марія Ярмола