Читати чи дивитися?
Література в останні роки буквально поріднилася з кінематографом. Серіали, короткометражки, арт-хаус і жанрове кіно, блокбастери і науково-популярні фільми. Чи правду кажуть критики, що ми спостерігаємо «бум екранізації»? І головне – як це впливає на читача (глядача). Чому надають перевагу люди, ми дізнавалися в одній із київських бібліотек.
Чому ви надаєте перевагу: книзі чи її екранізації? Чи екранізована ваша улюблена книга, якщо так, то чи подобається вона вам?
Вадим, 21 рік:
Однозначної відповіді немає. Є фільми, які перевершили книгу. Наприклад, ФорестГамп і Загадкова історія Бенджаміна Батона. А от від екранізації улюбленого Гаррі Поттера я не в захваті.
Марія 23 роки:
Книзі. Якою б чудовою не була екранізація, книга залишає місце для фантазії читача. Фільм цю можливість забирає. І як не як, але втрачається першопочатковий посил автора. Якусь одну книгу я не можу назвати улюбленою. Нехай зупинимося на класиці – Майстер і Маргарита. Екранізація, як на мене програє, хоча дивитися цікаво.
Маргарита 28 років:
Найчастіше спочатку беру книгу, потім дивлюся фільм. Втім, якщо книга не викликає бажання її прочитати, то обмежуюся екранізацією. Якщо враження було помилкове, то чому б не прочитати після перегляду? Улюблена книга – Еріх Берн «Ігри, в які грають люди і люди, які грають в ігри». На неї екранізації немає. Як щось дотичне можу назвати серіал «Теорія Брехні». Подивилася із задоволенням.
Богдан 22 роки:
Кінга я спочатку подивився, потім прочитав. Його багато екранізували цього року і скажу, що вийшло не супер. Можна було значно цікавіше зняти, як на мене. Часто не вистачає часу прочитати все, що хочеш, тоді фільми рятують. Улюблений письменник Бегбедер і екранізації його книг люблю так само як і його книги.
Марія Ярмола