Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

ВІДОМИЙ МІЛЬЯРДЕР З УКРАЇНИ

Максиміліан Левчин – вихідець з київської родини, яка переїхала до США у 1991 році. Максиміліану було 16 років на той момент. Левчин став одним з успішних ІТ-розробників Силіконової долини. У 2000-х Максиміліан розробив революційну систему електронних переказів PayPal (вирізняється безпекою фінансових операцій). Згодом Макс продав своє творіння і продовжив шлях у програмуванні. Після купівлі компанією Google одного зі створених ним додатків, Левчин став віце-президентом з розробки всесвітньо відомого пошуковика.

Якось успіхи Левчина в ІТ-галузі піднесли його на 25 місце у списку найуспішніших бізнесменів, які молодші 40 років за версією Fortune.

З 2012 року, коли Левчин запустив Affirm, до системи приєдналися 6500 продавців і брендів, серед яких Nike, Adidas, Dyson, Walmart, Target, Best Buy, Peloton і інші. Приблизно з половини транзакцій компанія отримує відсотки, а більшість доходів проекту приносять виплати продавців, пише американський Forbes.

Зараз Левчин, крім Affirm, який займає 75% його часу, займається проектами Yelp і Kaggle, входить в правління Yahoo!, Evernote і Quid і активно інвестує в стартапи, в тому числі Pinterest, Stripe, Kaggle, Misfit Wearables, SmartThings і AngelList. Чи думає Левчин над тим, щоб продати Affirm і яким буде черговий поворот в його бізнес-кар’єрі, поки невідомо. Але що б не зробив новий мільярдер, це, швидше за все, буде пов’язано з його улюбленою справою – програмуванням і кібербезпекою.

Яна Чепурнова