Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

Роль поштової марки в житті Князівства Ліхтенштейн. Репортаж до всесвітнього Дня пошти

Важко собі уявити пошту без поштової марки. От в князівстві Ліхтенштейн, яке розташувалось в мальовничих Альпах поряд з Австрією та Швейцарією, цього й не уявляють. 10 відсотків бюджету цієї маленької держави з населенням 38 тисяч формується саме за рахунок випуску, продажу та навіть експорту поштових марок. У столиці Князівства – Вадуці – розташований навіть унікальний музей пошти та поштових марок Ліхтенштейну, який діє тут з 1930 року.

Тобто окрім надання послуг з низького оподаткування ця країна спеціалізується ще й на такій цікавій послузі для поціновувачів, яка додає їй ексклюзивності, впізнаваності та…грошей.

Отже, щороку в князівстві випускається близько 10 нових поштових марок і філателісти світу уважно стежать за цією важливою для них подією. Бо мати поштові марки Ліхтенштейну – престижно й респектабельно, так само як їсти їхній сир чи пити смачне виноградне вино вже з боку інших поціновувачів.

Ця мікродержава вміє шанувати й зберігати традиції. Коли, здавалося б, новітні технології підганяють і продукують нове і скрізь, ліхтенштейнці, так видається,  начебто й нікуди не поспішають. Тримаються традицій. До речі, світло в палаці їхнього князя з’явилось не так вже й давно. Впирався до останнього…

Інформація для СловОпису