Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

ОДИНАДЦЯТЬ НОМЕРІВ СЕНЦОВА

Третій допрем’єрний показ вистави за мотивами п’єси Олега Сенцова «Номери» відбувся 29 листопада у Національному центрі Олександра Довженка. Оригіналу п’єси український глядач поки не побачить, але режисерка Тамара Трунова запевнила, що всі теми та сенси оригінальної п’єси вона намагалась максимально зберегти і підкреслити.

До початку вистави ще півгодини, але хол вже переповнений глядачами. Погляд зосереджується на нових обличчях, але чоловіка в цирковому костюмі помічаю не одразу. Люди теж… Чоловік підходить і просить чимось йому допомогти, адже він «повний нуль». Розумію: вистава почалась не на сцені, а тут.

У залі вже немає вільних місць і показ розпочинається з виступу продюсерки Анни Паленчук. Вона розповідає про останні новини у справі Олега Сенцова і передає від нього вітання глядачам. Цілком у стилі режисера прозвучало лише два слова: «Приємного перегляду!».

Одинадцять номерів Сенцова. І Нуль – це бог, якому вони поклоняються.

“Номери” – це антиутопія, в якій ми бачимо суспільство, де люди змирились з тим що вони лише номери, які повинні жити та працювати за правилами… Нікому не зрозумілими та безглуздими правилами. Їм заборонено думати, бігти в інший бік та їсти без дозволу.

Раптово хтось із номерів розуміє: «Гірше, ніж померти тут, тільки жити тут». Деякі номери починають йти проти системи і це переломний момент, який показує, хто є ким насправді.

Вражає глибина продуманості кожного персонажа і не менше вражає акторська гра героїв. З перших хвилин вистави розумієш, що кожен промінь прожектора має своє глибоке значення і думка про це не покидає протягом безсонної ночі після перегляду.

Ставлю #сенцовмаєбутизнами під спогадами про виставу.

Прем’єра «Номерів» відбудеться вже наступного тижня 7 грудня, а частина грошей з показу піде на підтримку політв’язнів та їхніх родин.

   Христина Білас

Фото Вікторія Коваль

Студенти Інституту журналістики Університету Грінченка