НАРОДЖЕННЯ НОВОГО РОКУ: ТАЄМНИЦЯ СТАВНИКА

Новорічні свята – це красива ялинка, подарунки та багато новорічних вогників. Ще споконвіку народження Нового року зустрічали зі світлом, аби не пропустити новорічне диво… Аби світло не втратило пишноти, всі, від малого до великого витрачали кошти на всілякі  новорічні свічки, вогники та ставники. Свічники або ставники були особливим декором у новорічні дні, адже вони ніби зберігали традиції уявлень і міфів про зародження життя, початком якого став поділ темряви і світла…

Ставники мають довгу історію розвитку. Починали вони як звичайні жердини з закріпленими ємностями для свічок, а нині це справжні витвори мистецтва. Адже кожна епоха приносила у форму підсвічників свої мотиви. Наприклад, ставники могли бути із різних матеріалів – дерева, очерету та глини, міді, бронзи, алебастру і мармуру.

До речі, у родині ставників зустрічається ще й поставник – велика підставка для свічок у храмі. Тож віднині, якщо на Різдво Христове завітаєте до церкви – ви буде знати назву цього особливого світила.

Оксана Несененко,

Студентка Інституту журналістики Університету Грінченка