Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

КОКТЕЙЛІ, КНИГИ і ХУСТКИ: РІЗНОСТОРОННІ ХОБІ МИКОЛИ ГОГОЛЯ

Микола Гоголь був однією з найзагадковіших постатей в українській класиці та світовій літературі. Тож не дивно, що письменник мав дуже незвичайний набір хобі.

Мало хто здивувався би, якби сказали, що в письменника хобі — колекціонування книжок. Однак Микола Васильович колекціонував не звичайні, а мініатюрні книги, кишенькові видання. Він часом витрачав неймовірно великі суми грошей лише на це своє уподобання.

Але як кулінар Гоголь був ще креативнішим. Ні, він звичайно пригощав друзів варениками і галушками власного приготування, але особливої уваги гідний саме напій, який створив письменник. Микола Васильович дуже любив козине молоко і саме воно, мабуть, підштовхнуло письменника на шлях чи то баристи-початківця, чи то мага-алхіміка, і вивело на шлях відкриття незвичайного й чудового коктейлю. Він варив козине молоко із додаванням рому, називаючи це «гоголем-моголем», скоріше, мабуть, жартома, адже зв’язку між цим коктейлем і десертом із яєць і цукру — не було. Маємо визнати, що саме по собі козине молоко має досить специфічний смак, а в поєднанні з ромом — це, напевно, напій досить унікальний. Ми нічого не стверджуватимемо, однак після такого коктейлю, певно, можуть і чорти привидітися, і жінки на мітлах літати почнуть 🙂

Микола Гоголь також любив вишивати. Схоже, що талановита людина — талановита у всьому. Він із великою старанністю кроїв собі батистові хустки і ремонтував шинелі. Майстерно вправлятись ниткою та голкою, скоріш за все, письменник навчився від чотирьох своїх сестер: Анни, Марії, Ольги і Єлизавети. Тож і цікаво, скільки вишитих хусток насправді вишили дівчата?

Та якщо вас нічого з перерахованого не здивувало, то просто уявіть себе на місці друга видатного письменника, який вирішив провідати свого товариша містичним зимовим вечором. От заходить він до нього, а Микола Васильович сидить біля підвіконня, вишиває хустку, попиває щось дивно-молочне і з порогу розповідає нову задумку для містичної історії, формат якої обов’язково має бути кишеньковим.

Таку біографію Гоголя у шкільній програмі усі точно знали б напам’ять!

Julia Vved.