Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

Іван Марчук – український геній сучасності

Сьогодні відзначає свій день народження відомий український живописець – Іван Степанович Марчук. Він народився 12 травня 1936 року в Тернопільській області. Завдяки своїй творчості та неперевершеним умінням митець навіть потрапив до рейтингу 100 геніїв сучасності від британської газети «Дейлі телеграф».

За своє життя художник встиг виготовити майже 5000 творів, влаштував близько 200 виставок (більша частина з яких були персональними). Свою майстерню Іван Степанович дуже любить. А знаходиться вона у самісінькому серці Києва – на Пушкінській вулиці.

Марчук настільки відомий у всьому світі, що його досить часто порівнюють із Пабло Пікассо та Сальвадором Далі. Його роботи справді зачаровують. Навіть ті, хто взагалі не розбираються у мистецтві, не можуть відірвати погляд від картин. Це не просто талант, це справді покликання, дар зверху.

У свої вже 85 років Іван Степанович взагалі не байдикує. На сон виділяє 3 години часу, стільки ж на думки, а все інше – на створення шедеврів. Усе своє життя він присвячує мистецтву та знаходиться у нього в полоні.

Красу довкола помічають далеко не всі. А художнику потрібно її не лише «помічати», але й відтворити таким чином, аби інших це зачепило до глибини душі. Робота не з найлегших. Проте, якщо до цього лежить серце, то все виходить на радість. Митець, віддаючи і створюючи роботу, наповнюється сам. Такий от виходить обмін енергіями.

Сьогодні про Івана Марчука знає увесь світ. Його постійно кличуть експронувати свої роботи у найкращих галереях Америки,  Європи та Австралії. А найголовніше – те, що художник ніколи про це не мріяв. Він творив усе життя просто тому, що це йому приносило задоволення та наповнювало його життя сенсом.

Побажаємо імениннику довгих років життя та ще багато сил на створення картин. Для молодих його життя – підтвердження того, що присвячувати себе потрібно лише тій справі, яка приносить абсолютне задоволення!

Марія Гавриш