Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

ФУТУРОМАРЕННЯ … ЧЕРЕЗ СТО РОКІВ

У Мистецькому Арсеналі відкрилася виставка, що презентує епоху українського футуризму початку минулого століття.
100 років тому світ також був втомлений від незрозумілості навколишніх подій. Але, як відомо, після втоми виникає щось цілком нове. І тоді з’явився авангардний напрям у мистецтві – футуризм. Починається нова доба!
Експеримент і провокація, змішування серйозного й смішного, політичного й побутового — таким був шлях футуризму. Цей період був надзвичайно творчим серед українських митців. Це був час вибухових мистецьких ідей! У малярстві, музиці, театрі, архітектурі і літературі.
Проєкт Мистецького Арсеналу ФУТУРОМАРЕННЯ — не лише про мистецтво. Він, передусім, про людину і суспільство, які постають перед викликами доби — соціальними, економічними, світоглядними.
Виставка займає 4 тисячі квадратних метрів Мистецького Арсеналу. На ній представлені майже півтисячі експонатів. Це і знакові, і маловідомі твори з 19 державних інституцій культури (музеїв, архівів, бібліотек, дослідницьких центрів) та 8 приватних колекцій, а також архівні документи, фотографії, ігрові та хронікальні кінострічки.
Зокрема, це єдині збережені в Україні супрематичні вишивки Ніни Генке-Меллер, а також твори Давида Бурлюка, Вадима Меллера, Олександра Богомазова, Марії Синякової, Бориса Косарева, кінокамера і фільми Євгена Деслава та інші. На виставці глядачі також побачать реконструкцію сцени з вистави Ігоря Терентьєва «Дивак», нереалізованого футуристичного архітектурного проєкту Театру масового музичного дійства у Харкові, мультимедійну інсталяцію «Поезомалярство» на вірші чудового поета Михайля Семенка.
Художниця Олександра Екстер (1882-1949) ― київський символ нового мистецтва. Вона створювала сценічні костюми для театру, кіно і світу моди. Так, 100 років тому це все було в Україні! Зараз ми б назвали її не просто художницею, а ще й продюсеркою та дизайнеркою. Саме творчості Олександри Екстер присвячено хореографічний перформанс EXTER. Live.
І саме фото з цієї презентації ми подаємо.
Залишається додати, що виставка ФУТУРОМАРЕННЯ буде тривати до 30 січня 2022 року. Звичайно, якщо це буде можливо в умовах світової пандемії.
До речі, вхід на презентацію вимагав не лише запрошення, але й сертифікат про щеплення… Такі нові правила нашого сьогодення. І до цього треба ставитися з розумінням. У СЛОВОПИСУ зі щепленням – все в порядку. І вам того бажаємо. Тоді сміливо будемо відвідувати всі виставки і презентації!
Антоніна Палагнюк