УКРАЇНСЬКА МУЗИКА Й ПІСНІ МОДНІ У СВІТІ

Відома усьому світові, найбільш вірусна, одна з музичних фавориток Європи — українська пісня “SHUM”. Євробачення 2021 року було непередбачуване та оригінальне. Гурт Go_A, що представляв Україну, опинився на п’ятому місці загалом, на другому – за глядацькими голосами.

Це вперше, коли повністю україномовна пісня з народними мотивами вийшла на такий високий рівень. Точно не остання, адже автентичність та самобутність — саме те, що підкорило світову публіку. Українська культура зараз в тренді, до якого багато хто прагне приєднатися.

Це видно не тільки за сухими цифрами у чартах, а й за реакцією та відгуками, не лише українських, а й закордонних слухачів та єврофанів.

Достатньо лише зазирнути на різноманіття каверів на “SHUM”.

Чи можна однозначно визначити, у чому секрет української пісні? Чи може саме цієї пісні? Творчість Go_A побудована на українському фольклорі. В основі пісні з Євробачення лежить давня народна веснянка “Шум”, що описує обряд закликання весни.

“Це все проводилося колективно. Вважалося, що якщо щось робити разом, то загальне бажання обов’язково збудеться”, – пояснила “Фокусу” вокалістка Катерина Павленко.

Тож відродження старого у новому, сучасному, танцювальному, роковому форматі. Достатньо познайомити світ зі звучанням традиційних українських інструментів, додати до цього слова, котрі заїдають у голові, танцювальний біт та яскраві образи. Тоді й італійці захочуть вивчити українську.

Ось ще декілька підтверджень живої популярності та визнання української.

1. “Я італієць, і якщо б Maneskin (прим.: представники Італії) не були там, Go_A були б моїми улюбленцями.”
  2. “Українська пісня фантастична. Чиста енергія. “Чао” з Італії”.
  3. “Я італієць, і оскільки ми не могли голосувати за нашу державу, всі мої п’ять голосів пішли за Україну. Я люблю цю пісню!”

Українську неможливо популяризувати навмисне. Ніхто не змусить щиро говорити тільки українською, любити українську музику, читати українські книжки. Це має йти від серця. Знайти точку дотику з рідною мовою цілковито можливо через таку музику.

Важко знайти щось, коли не знаєш, чого саме шукаєш. З чого почати?

• Можливо, саме з альбому Go_A. Ніколи не пізно глибше знайомитись із творчістю тих артистів, чия пісня зачепила. З однієї пісні все й починається.

Якщо охопити творчістю цьогорічних представників на Євробаченні вже вдалося, є й інші варіанти.

• Музичний гурт MNISHEK , який виконує рок-музику з елементами фолку.
  • Інший варіант — український інді-рок-гурт Vivienne Mort.
  • ONUKA, що вже багато років дивують епатажним українським звучанням.

Доповнюйте список у коментарях! Рекомендуйте улюблених українських виконавців друзям, щоб українська завжди залишалася модною не лише у рейтингах, а й у серцях особливо.

Аріна Желницька,

студентка Інституту журналістики Університету Грінченка