ТОП-8 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО МЕЦЕНАТА ГРИГОРІЯ ГАЛАГАНА

200 років тому – 15 серпня 1819 року – на Чернігівщині народився відомий український меценат та підприємець Григорій Галаган. Шкода, що серед нинішніх підприємців немає нікого, хто мав би таку духовність, щедру душу і таке системне світобачення.

Його внесок у благочинність, в українську освіту та культуру надзвичайно великий.

Ми підібрали для вас кілька фактів, які підтверджують це.

1. Відкрив у 1874 році та фінансував жіночу та чоловічу гімназію в Прилуках на Чернігівщині та багато народних шкіл.
  2. Фінансував видавництво журналу «Київська старовина».
  3. 1871 р. створив перше в Україні ощадно-позикове товариство (ім. Павла Ґалаґана) в Сокиринцях для допомоги селянам-погорільцям та потерпілим через неврожаї.
  4. Він – один із чільних засновників бібліотеки в Києві (нині Національна парламентська бібліотека України).
  5. Пожертвував свою садибу в с. Дігтярі у 1876 році для організації ремісничого училища.
  6. 1 жовтня 1871 року відкрив за свій кошт у Києві Колегію Павла Ґалаґана на честь свого сина, який помер 16-річним. Половина учнів Колегії були з незаможних родин і отримували від мецената стипендію.
  7. На утримання Київської Колегії Григорій Павлович передав великий будинок, велику суму грошей, кілька маєтків. На його кошти цей навчальний заклад утримувався близько 50 років.
  8. 1857 р. він видав «Южно-руські пісні з голосами». У «Київській старовині» 1882р. було надруковано розвідку Г.Ґалаґана (з передмовою П.Житецького) «Докладний опис малоруської вертепної драми в тому вигляді, в якому вона збереглася в селі Сокиринцях».