ТОП-5 ПОРАД ВІД ПСИХОЛОГІВ, ЯК НЕ З’ЇХАТИ З ГЛУЗДУ ПІД ЧАС КАРАНТИНУ

1. Залишайтеся на зв’язку

Ізолюватися і залишатися вдома не означає віддалитися від цивілізації загалом. Тут на допомогу прийдуть наші улюблені гаджети, спілкуйтеся з рідними, друзями та знайомими в соцмережах, або ж час від часу дзвоніть. Активно ведіть свої сторінки в соціальних мережах, це допоможе створити враження, що все як  зазвичай, все гаразд і значно заспокоїть. Проте намагайтеся не говорити й не думати весь час про коронавірус!

1. Перестаньте постійно моніторити новини

Так, знати, що відбувається, потрібно, але якщо кожні декілька хвилин оновлювати стрічку новин із заголовком «коронавірус», то нервовий зрив вам забезпечений. Обмежте потік інформації, переглядайте новини раз на день для того, щоб дізнатися основне: обмеження через карантин, рекомендації лікарів тощо.

1. «Ні» фейковій інформації!

«Гелікоптери, які запустять ліки для дезінфекції вночі» та інші нісенітниці, які змушують сміятися одних та мало не сивіти від страху  інших. Але всі ці чутки створені лише для того, щоб залякати і посіяти паніку. Завжди перевіряйте інформацію на достовірність, а ще краще – довіряйте тільки офіційним джерелам.

1. Займіться творчістю

Майже в кожного є хобі, улюблене ще з дитинства. Тож зараз як ніколи вдалий час для нього. Творчість допомагає відволіктися від нав’язливих думок та заспокоїтися, до того ж, має розслаблюючий та медитативний ефект, адже ми концентруємося на собі.

1. Налаштуйте свій режим

У самоізоляції в чотирьох стінах дуже спокусливим є ідея поніжитися в ліжку до обіду і необмежена кількість смачненького, що потрапляє до рота: «ну стрес же!». Але для нашого організму такі дії не дуже добрі. Поганий сон і харчування виводять з ладу імунну систему, тому за цим потрібно ретельно слідкувати. Не їжте все підряд та добре висипайтеся. До того ж спорт ніхто не скасовував!

Підготувала Катерина Шаповал,

студентка Інституту журналістики Університету Грінченка