Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

Про нас

Онлайн-проєкт СловОпис – одна з найуспішніших історій мас-медійного мовного та культурного просвітництва Університету Грінченка. І не лише  Університету, оскільки увійшов до ТОП-5 загальноукраїнських ресурсів, які допомагають удосконалювати українську мову, згідно з дослідженням популярного загальноукраїнського видання Детектор медіа.

СловОпис має станом на 2020 рік понад 50 тисяч підписників у соцмережах: Facebook, Instagram, YouTube.

На створення цього мультимедійного проєкту студентів та викладачів Університету надихнув далекого 2013 року саме Словник української мови Бориса Грінченка. Проєкт виник на базі Астудії і створили його її керівник Мар’яна Ангелова та група ініціативних студентів.

Згодом до проєкту приєдналась викладачка Інституту журналістики Тамара Куцай, яка є на сьогодні його керівником.

Щоденне зростання кількості підписників – підтвердження ефективності й потрібності проєкту, а також того, що в суспільстві – насправді величезний попит на такі знання та потреба у вивченні української.

Місія проєкту: популяризація української мови, лексичного багатства та культури мовлення, розвиток національної свідомості й культури, а гасло: «Українська – це сучасно і своєчасно!».

Географія шанувальників СловОпису давно вже вийшла за межі України, і, власне, за нею можна вивчати географію шанувальників української. Це – США, Італія, Польща, Канада, Німеччина, Росія, Іспанія, Об’єднане Королівство, Чехія, Франція, Туреччина, Португалія, Ізраїль, Греція, Нідерланди, Австрія, Швейцарія, Болгарія, Білорусь, Грузія, Ірландія, Мексика, Литва, інші країни.

СловОпис постійно шукає нові напрями в інформуванні та впроваджує різнопланові культурницькі інформаційні кампанії. Це і вивчення української мови в рамках підготовки до ЗНО, це й відеоогляди культурницьких проектів і текстові та відеоблоги рідковживаних українських слів, і просвітницькі кампанії щодо правильного вживання слів та виразів. Також підписники багато нового дізнаються про відомих українців у сфері мовознавства, етнографії, літератури, історії, культури, живопису, мистецтва, про народні звичаї та традиції, українську кухню та народну творчість.

Що важливо – проєкт твориться у взаємодії студентів та викладачів-менторів, які мають за плечима солідний практичний досвід. Тобто мікс досвіду та свіжого погляду роблять цей проєкт драйвовим, цікавим та популярним, про що й свідчить щоденне зростання кількості підписників.