Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

Добірка висловів українських математиків

Луї Пастер писав: «Наука не має Батьківщини, але не буває без Батьківщини вченого, і те значення, що його праці можуть мати у світі, він повинен віддавати своїй Батьківщині». Можу абсолютно погодитися з вченим. Адже про українців-літераторів, культурних діячів або ж музикантів ми знаємо значно більше, аніж про “повелителів науки з цифрами”. А їх ого-го як багацько в України. Тому з нагоди Всесвітнього дня числа Пі представляємо Вам добірку висловів українських математиків. Читайте та надихайтесь:) 

 

Результат пошуку зображень за запитом "остроградський михайло васильович"

 

Михайло Остроградський – геній, визнаний за життя

“Всі гадають, ніби математика — наука суха, що полягає вона тільки в умінні рахувати. Це безглуздя. Цифри в математиці відіграють наймізернішу, найостаннішу роль. Це — найвища філософська наука, наука найбільших поетів…”

 

“Зацікавити розум дитини – ось що є одним з основних положень  нашої доктрини, і ми нічим не нехтуємо, щоб прищепити учневі смак, ми сказали, б навіть пристрасть до навчання.”

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "георгій вороний"

 

 

Георгій Вороний – творець геометрії чисел

 “Сама лише математика, наче яскрава зірка,. сяє переді мною, на неї всі мої сподівання.”

 

У Вороного всього шість великих і шість малих праць. Кожна з великих праць або капітальна в даній галузі, або відкриває велику ділянку досліджень; навіть кожна мала праця Вороного незвичайно оригінальна і часом по-новому спрямовує дослідження. ” – академік Д.О. Граве.

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "михайло пилипович кравчук"

 

 

Михайло Кравчук – корифей української математики

Часто ми чуємо, що математика – наука суха, абстрактна. Може для когось це і так. Але тільки не для інженера! Немає у світі машин, які йшли не від математики, немає повнокровного життя творця техніки без цієї науки … Ніякої достовірності немає в науках там, де не можна застосувати математику. Тим-то вона, математика, для вас має стати душевною потребою, якщо хочете, хлібом і піснею.”

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "володимир левицький"

 

 

 

Володимир Левицький – основоположник української математичної культури

Хто поборе математичну символіку і вдумається в глибокі ца­рини математичного світу, той відкриє в ній такий ідеальний світ і таку величаву поезію, і стільки естетики, і краси, як в ніякій іншій науці.”

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "мирон зарицький"

 

 

 

Мирон Зарицький –  поет формул

Кого не манить краса, ні мистецтво, хто живе вбогим духовним життям, той нічого не дасть математиці. Поезія не ріжниться від математики вищим летом уяви, а математик ріжниться від поета лиш тим, що все і всюди розуміє… Але як у мистецтві, так і в математиці лише твори гарні переживають століття і виховують цілі покоління. ”

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "микола чайковський"

 

 

 

 

Микола Чайковський – творець української математичної термінології

Я можу з великою гордістю сказати, що був другим, хто викладав вищу математику українською мовою; першим був Михайло Пилипович Кравчук у Києві…”

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "Астряб Олександр"

 

 

 

  Олександр  Астряб- засновник української школи методики математики

Визначний український педагог – реформатор, вчений, засновник школи з методики викладання математики, професор, автор підручників, навчальних і методичних посібників з геометрії, алгебри, арифметики, заслужений діяч науки України , лауреат премії ім. К. Д. Ушинського.”

 

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "Глушков Віктор"

 

 

 

 Віктор Глушков– піонер комп’ютерної техніки

Прийде такий час, коли буде можливий перехід людства з інтелекту, почуттів та емоцій повністю на пам’ять електронно-обчислю-вальної машини.”

 

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "Микола Боголюбов"

 

 

 

 

Микола Боголюбов – творець сучасної теоретичної та математичної фізики

 

Єднальною ланкою у мене була математика, бо мій підхід чи до проблем механіки, чи до проблем фізики — математичний”

 

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "Юрій  Митропольський"

 

 

 

Юрій  Митропольський  – корифей сучасної математики

 

Розроблені академіком Ю.А.Митропольским методи доведення теорем існування інтегральних многовидів,  а також ефективні способи їх підрахунку є великим внеском в теорію звичайних диференціальних рівнянь.

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "Анатолій Скороход"

 

 

Анатолій Скороход – віртуоз математики

Математика не має авторитетів.”

 

Математик ніколи не скаже: «Це правильно, тому що так вважає хтось». В математиці кожне твердження має бути логічно доведено. Математика розвиває логічне мислення, тому незалежно від необхідності її прямого застосування цей предмет повинні вивчати всі”.

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "Анатолій Самойленко"

 

 

 

Анатолій Самойленко – видатний математик сучасності

Академік А.М. Самойленко – президент Всеукраїнського благодійного фонду сприяння розвитку математичної науки, головний редактор “Праць Інституту математики НАН України”, редактор “Українського математичного журналу”, редактор журналу “Nonаlinear Oscillations”, член редколегій журналів “У світі математики”, “Математический анализ и его приложения”, “Nonlinear Mathematical Physics” та ін.”

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "Вірченко Ніна "

 

 

Вірченко Ніна  – українська жінка математик

Оглядаючись на пройдений життєвий шлях, кредом якого було: “Моє життя – Україна і математика”, тепер додаю ще: “…і Михайло Кравчук, і студентство”.

 

 

 

 

Автор: Яна Хром’як