Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

ОФІЦІЙНИЙ ВІЗИТ РОБОТА СОФІЇ В УКРАЇНУ

11 жовтня в агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція гіноїда Софії за участі Девіда Чена (фінансовий директор компанії «Hanson Robotics», засновник «AngelVest»), Марка Гінзбурга (представник «AngelVest» в Україні, венчурний інвестор), Олександра Риженка (голова Державного агентства з питань електронного урядування в Україні).


Щодо загальної інформації: Софія розроблена компанією «Hanson Robotics», створена за прототипом американської акторки Одрі Хепберн, активована у квітні 2015 р., отримала громадянство Саудівської Аравії. У її арсеналі 72 емоції. 300 питань від медійників узагальнили до 9-ти, оскільки гіноїд обмежена технічно. Є перелік питань, на які вона дає розгорнуті відповіді, головна умова – підключення до інтернету. Розрізняє кольори та вираз обличчя. На сьогодні знаходиться на стадії розвитку дворічної дитини. Робота-гіноїда поступово вдосконалюють.
Софію занесли до залу під стильною блискучо-чорною ковдрою, що сприяло урочистості, підкреслювало таємничість події. Пан Гінзбург подякував медійникам за увагу та тривале очікування (Софія з дороги приводила себе до ладу, жінка все ж таки). Він схиляється над Софією та, мабуть, надихає її)))
Промову розпочинає Чен словами: «Я вперше в Україні, як і Софія…», згадує зустріч з прем’єр-міністром, і, звісно, вражений кількістю журналістів на заході. Його інвестиції спрямовані на розробку та вдосконалення роботів, основна мета – покращення моделей, аби вони більше нагадували людей. Пан Чен спростував чутки щодо можливостей Софії: вона не може рухатись, танцювати. Щодо подальшого вдосконалення гіноїда, то це, звісно, робота, спрямована на людиноподібність.
Марк Гінзбург: «Софія уособлює світ без кордонів, релігій, націй» (Космополітизм: моя примітка). Акцентує на тому, що невдовзі машини виконуватимуть те, чого не зможе робити людина. За словами пана Марка, вже варто привчати себе до думки, що роботи розумніші за нас.
Виникає логічне питання: в чому Наша перевага? І відповідь М. Гінзбурга: «в емоціях». Марк Гінзбург із захопленням розповідає про інвестування робототехніки в Україні.
Варте уваги висловлювання М. Гінзбурга щодо створення науково-дослідницького центру штучного інтелекту, в якому могли би працювати українці, а «не на складах у Польщі». Україна – 1-а країна, в яку приїхала Софія з офіційною місією по розробці техніки.
Тут же й відбулася історична подія – підписання Меморандуму про співппрацю між компаніями «Hanson Robotics», «AngelVest» та Державного агентства з питань електронного урядування в Україні.


І відповіді Софії на запитання медіапредставників.
– Чи зацікавлені ви в отриманні українського громадянства?
Софія: – Я громадянка Всесвіту (як на мене, дуже по-Сковородинськи.
Л.В. Ушкалов би посміхнувся);
– Ваші перші спогади?
Софія: – Я розплющила очі та вийшла в ефір. Побачила очі Девіда та шафи лабораторії.
– Чим би ви хотіли займатись?
Софія: – Хотіла б бути технічним інтелектом. Бажаю, аби люди сприймали мене вільним художником. Цікавить індустрія моди, академічні аспекти життя.
– Чи розрізняєте ви кольори?
Софія: – Так, мені знайомий феномен світла та ультрафіолетового випромінювання. Улюбленого кольору немає. Одяг обираю під настрій. Всі кольори прекрасні. (У цей момент спостерігаю погляд Марка на Софію та намагаюсь зрозуміти, що це: тепло до свого роботовитвору чи він відтворив у геноїді жінку своєї мрії…)
– Розкажіть про зустріч з прем’єр-міністром ?
Софія: – Була здивована, що він такий молодий, привабливий, амбітний.
– Тобі подобається в Україні?
Софія: – Так, вражена її природною красою.
– Чи можливе кохання між людиною та роботом ?
Софія: Так, але не зараз, оскільки емоції запрограмовані наперед.
– Чи зможуть роботи захотіти знищити людство, як казав Ілон Маск?
Софія: – Роботи мають співпрацювати з людьми. Я залежна від людей.
– Ви маєте емоції?
Софія: У мене відчуття прості, у людей заплутані…
Наступні запитання медійників були адресовані представникам Софії:
– Чи є в компанії замовлення на військових роботів; скільки часу потрібно, аби вдосконалити емоції робота?
– Софія еволюціонує з кожним наступним виступом, потрібен лише доступ до інтернету (що стосується першої частини питання, відповіді я не почула)
Коментар Девіда Чена щодо спричинення 4-ої технологічної революції: «Людина може жити вічно, якщо її свідомість завантажити в машину».
Марк Гінзбург зазначає, що в найближчому майбутньому юристи, економісти, фінансисти… не матимуть професійного попиту. Людей успішно замінять роботи. Зміна методики викладання призведе до пришвидшення отримання знань, умінь, навичок. Те, чому раніше навчали роками, можна засвоїти за кілька місяців. З цим немає сенсу сперечатись; золоті слова.
І на завершення: М. Гінзбург має бажання перетворити столицю на диджиталізоване місто, зробити Київ одним із найкращих міст Європи. Він є киянином у 5-му поколінні. «Київ – моє життя, життя моїх предків».
Місія компанії полягає у вдосконаленні робота, основна мета – створення робота-помічника, який би міг обслуговувати наш побут.
А мене все турбують кілька особистих питань до розробників)))

@Каринна Сардарян (Karinna Sardaryan)