Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

Як нам відстежити плагіат

Кожен з нас хоч раз чув слово «плагіат». Особливо страшним воно здається для редакторів, студентів та науковців. Власне, для всіх притомних людей. З кожним роком українське суспільство намагається викорінити незаконне привласнення чужих матеріалів в різноманітних текстах, статтях та наукових роботах. Саме з такою метою і працюють різноманітні сервіси, які перевіряють текст на наявність плагіату.

Принцип роботи всіх сервісів схожий. Ти завантажуєш текст і штучний інтелект перевіряє його, шукаючи збіги у різних статтях. Якщо певна кількість слів стоїть в одному й тому ж порядку – це плагіат. За результатами перевірки сервіс дасть вам свій вердикт, яка ж унікальність вашого тексту.. Якщо вона дорівнює 100%, то у тексті немає жодного запозиченого з інших робіт речення або абзацу. Прийнято вважати, що в наукових або дипломних роботах унікальність повинна бути 90% і більше. Якщо менше, таку роботу потрібно переписати.

Таку перевірку можна зробити за допомогою онлайн сервісів або окремого програмного забезпечення. Їх безліч, але які найкращі?

Пропонуємо вам добірочку:

  1. Advego Plagiatus – найкращий сервіс. З його допомогою можна перевірити текст безпосередньо онлайн, на сайті, або ж завантажити програмне забезпечення. Останній варіант буде зручнішим, якщо ви маєте перевірити великий обсяг тексту. Програма безкоштовна, але потрібно зареєструватися.
  2. Etxt Antiplagiat – аналог попередньої програми. Дехто каже, що він краще за Advego Plagiatus, перевіряє довше, але результати точніші. Можна подивитися загальну унікальність тексту і унікальність з умовами збігу. Сервіс доступний лише на сайті і є безкоштовним.
  3. Plagiarisma – як і Advego Plagiatus, має програмне забезпечення і доступ через сайт. Одна з переваг саме цього сервісу – підтримка майже 200 мов світу. Сервіс також повністю безкоштовний.
  4. Сontentwatch – перевага цього сервісу в можливості подивитися, які фрагменти тексту і де саме були знайдені в якості плагіату. Але є обмеження у 3000 символів і 5 запитів на день. Якщо зареєструватися на сайті – 10000 символів і 20 запитів на день.
  5. UNICHECKцей сервіс орієнтований на інтегрування до електронних платформ університетів (наприклад Moodle). Чудове рішення для перевірки унікальності для освітньої структури за попереднім договором. Для звичайного користування є обмеження у 200 слів на безкоштовну перевірку.

Анастасія Фенюк