УКРАЇНСЬКЕ КІНО: ОСІННІ ПРЕМ’ЄРИ

Український фільм «Донбас» режисера Сергія Лозниці

Трагікомедія “Донбас” заснована на документальних матеріалах та реальних історіях, які сталися на Сході України на непідконтрольних територіях.  В основу лягла низка подій, які плавно перетікають з епізоду в епізод, і були взяті  режисером з  аматорських відео у YоuTube. Це історії людей, вимушених пристосовуватися до умов влади незаконних формувань. Руйнуються сімейні і дружні стосунки, розриваються професійні зв’язки, зберегти гідність і здоровий глузд у цій ситуації стає непросто. Фільм став одним із переможців Восьмого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно. У листопаді 2017 року Держкіно уклало договір про надання частки державного фінансування для зйомок художнього фільму. У грудні 2017 року проект фінансово підтримав фонд Eurimages.

Зйомки епізодів цієї стрічки розпочалися на околицях Кривого Рогу (Дніпропетровська область) у лютому 2018 року. Фільм «Донбас» створювався у співпраці Німеччини, України, Нідерландів, Франції та Румунії. Українська прем’єра стрічки відбулася на Одеському міжнародному кінофестивалі, а світова – у рамках програми «Особливий погляд» Каннського міжнародного кінофестивалю, де Сергій Лозниця отримав нагороду за найкращу режисуру. У широкий прокат в Україні «Донбас» вийшов 18 жовтня.

У ролях: Тамара Яценко, Людмила Смородіна, Олеся Жураковська, Борис Каморзін, Торстен Мертен, СергійРуськін, Петро Панчук, Ірина Плесняєва, Жанна Лубгане, Вадим Добувський, Олександр Замураєв, Георгій Делієв, Валеріу Андрюце, Костянтин Ітунін, Валерій Антонюк, Ніна Антонова, Наталя Бузко, Сергій Колесов, Світлана Колесова, Сергій Сміян.

Воєнний детектив «Позивний “Бандерас”» режисера Зази Буадзе

Сценарій стрічки, написаний Сергієм Дзюбою та Артемієм Кірсановим, має в основі щоденники нацгвардійця Сергія Башкова з позивним «Індіанець» та розповіді воїнів АТО. Восени 2014 року  група розвідників на чолі з досвідченим капітаном Антоном Саєнком (позивний «Бандерас») намагається запобігти диверсії та знешкодити  російського підривника Ходока. Завдання ускладнюється тим, що події відбуваються біля рідного села Бандераса. У квітні 2017-го акторський склад фільму на одному з полігонів неподалік Кропивницького пройшов інтенсивну підготовку під керівництвом досвідчених військових інструкторів. Знімальний період фільму розпочався всередині травня 2017 року та проходив на Херсонщині та Одещині, де, окрім іншого, була задіяна справжня військова техніка, яку надало Міністерство оборони України. Фільм став одним із переможців Дев’ятого конкурсного відбору Державного агентства України з питань кіно13 грудня 2016 Держкіно уклало з компанією «Три-я-да Продакшн» контракт про надання кінопроекту «Позивний Бандерас» державної фінансової підтримки розміром 19,6 млн грн. Загальна вартість виробництва фільму становить 39,3 млн.грн. Прем’єра воєнного детективу «Позивний “Бандерас”» відбулася в кінотеатрі CinemaCiti у Києві 8 жовтня

Стрічка вийшла в широкий український прокат 11 жовтня 2018 року.

У ролях: Олег Шульга Сергій Лефор Микола Змєєвський Володимир Романко Олег Онещак Олег Волощенко Олег Власов Юлія Чепурко Михайло Озеров Марта Папич.

Комедія «Скажене Весілля» режисера Влада Дикого

Директор районного краєзнавчого музею Василь Середюк, відправляючи доньку Катю до Франції на навчання, і не очікував такого повороту — місяць тому вона повідомила, що виходить заміж за французького лікаря — кардіохірурга Франсуа. «Середюки — європейська родина!» — це гасло особисто від Василя почув у районі кожен. Яке ж було його здивування, коли він побачив, що омріяний європейський зять — афрофранцуз. Організувати весілля так, щоб воно не відбулося, здається прекрасною ідеєю. Але коли на заваді стоїть справжнє кохання — невідомо, чи вдасться такий план реалізувати.

Створена за підтримки Держкіно, зіркова комедія «Скажене Весілля» з 4-го жовтня вийшла у широкий прокат. З нагоди прем’єри фільму в столичному кінотеатрі «Київська Русь» відбувся спеціальний показ стрічки за участі акторів та зірок, команди фільму та понад тисячі гостей.

Головні ролі у фільмі виконали: Назар Задніпровський, французький актор ДжимміВоха-Воха, Поліна Василина, Леся Самаєва, Олександр Кобзар, Віра Кобзар, Інна Приходько,  Арам Арзуманян та інші.

Також до професійних акторів приєдналися зірки шоу-бізнесу: Потап та MONATIK, продюсер Юрій Горбунов,  Олег Винник, для якого зйомки в стрічці стали дебютом в українському кіно, зірка українського YouTube актор Олексій Супрун та зірки “Ліги Сміху” – учасниця комедійного “Тріо Різні” Анастасія Оруджова і дует «Загорецька Людмила Степанівна» —  Віктор Розовий та Святослав Антипов.

Марина Мартиненко, студентка Інституту журналістики Університету Грінченка

Юлія Мельник