ТОП-8 ЦІКАВИХ ФАКТІВ ПРО МЕЦЕНАТА ГРИГОРІЯ ГАЛАГАНА

200 років тому – 15 серпня 1819 року – на Чернігівщині народився відомий український меценат та підприємець Григорій Галаган. Шкода, що серед нинішніх підприємців немає нікого, хто мав би таку духовність, щедру душу і таке системне світобачення.
Його внесок у благочинність, в українську освіту та культуру надзвичайно великий.
Ми підібрали для вас кілька фактів, які підтверджують це.
- Відкрив у 1874 році та фінансував жіночу та чоловічу гімназію в Прилуках на Чернігівщині та багато народних шкіл.
- Фінансував видавництво журналу «Київська старовина».
- 1871 р. створив перше в Україні ощадно-позикове товариство (ім. Павла Ґалаґана) в Сокиринцях для допомоги селянам-погорільцям та потерпілим через неврожаї.
- Він – один із чільних засновників бібліотеки в Києві (нині Національна парламентська бібліотека України).
- Пожертвував свою садибу в с. Дігтярі у 1876 році для організації ремісничого училища.
- 1 жовтня 1871 року відкрив за свій кошт у Києві Колегію Павла Ґалаґана на честь свого сина, який помер 16-річним. Половина учнів Колегії були з незаможних родин і отримували від мецената стипендію.
- На утримання Київської Колегії Григорій Павлович передав великий будинок, велику суму грошей, кілька маєтків. На його кошти цей навчальний заклад утримувався близько 50 років.
- 1857 р. він видав «Южно-руські пісні з голосами». У «Київській старовині» 1882р. було надруковано розвідку Г.Ґалаґана (з передмовою П.Житецького) «Докладний опис малоруської вертепної драми в тому вигляді, в якому вона збереглася в селі Сокиринцях».