Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

СЛІДАМИ МАНДРІВ ДО ПАЛАЦУ ЗАКРЕВСЬКИХ


СловОпис відвідав відомий палац Закревських у Березовій Рудці, що на Полтавщині. Тут часто бував колись корифей української літератури Тарас Шевченко, який, зачарований молодою господинею палацу (Ганною Закревською), створив її портрет – найкращий жіночий портрет в його творчості та присвятив їй свої відомі вірші: “Якби зустрілися ми знову”, “Ой маю, маю я оченята”, “Г.З.”.
Нині палац переживає не найкращі часи – не опалюється, ліпнина відвалюється, стіни покриваються сирістю, до того ж відомий парк приходить у запустіння. Тримається все досі на ентузіазмі таких людей як екскурсовод Валентина Гончар.
У нас так люблять одягати вишиванки і цитувати Шевченка. Але за гаслами – традиційна порожнеча. Хоча вкладання коштів і наведення ладу з історично-культурною спадщиною – цілком по-європейськи і на часі.
Проте туристам все одно є на що подивитись. Міцно обійнялися на подвір’ї два дерева – ніби дві люблячі душі, у яких своя вічність. Дивує красою двоповерховий палац у стилі необароко та перлина садово-паркової архітектури XVIII – початку XIX століття. Зберігся чудовий музей, в якому – не лише генеалогічні дослідження роду Закревських, які стали відомими в історії культури та політики Франції, Великобританії, інших європейських країн, а й унікальна народна спадщина цього краю. Тож вивчаймо своє, Україна має багато цікавого 🙂
З Оксана Івашкевич, Tamara Kutsay, НавколоUA
#Словопис #ріднамова #вивчаймо #культурна_спадщина #мандруймо #Навколо_UA