Про рік, що минає, рідковживаними словами
Рік, що минає, ми запам’ятаємо на все життя. Усі рідні й знайомі запам’ятають. Уся країна запам’ятає. Увесь світ його не забуде.
Важко для 2022 -го року добрати слів, бо їх дуже багато, і вони різні. Тож ми вирішили скористатись Словником Бориса Грінченка і пошукали рідковживані слова, які допомогли б його точно охарактеризувати.
Анація – складне положення, біда
Анци́болот, анциболо́тник – болотний чорт, використовується, як лайливе слово.
Бавуна, бавуняний – Бавовна, бавовняний.
Вельмий – великий
Веремій – суматоха
Галабурда – дебош, дебоширство
Салдатня – солдати
На Новий рік, під привітання Президента та келих шампанського, я загадала тихий, спокійний рік, з новими досягненнями, подорожами світом та успіхами в навчанні й роботі. Але я не думала, що ці слова трактуватимуться по іншому…
Уже через майже 2 місяці до нашої країни прийшла анація. Ракети, танки, вбивства, катування. Це все, що нам принесла салдатня росії, яка прийшла нас від чогось “звільняти”.
Місяць я ховалась у бомбосховищі, їла картоплю в мундирі, бо це єдине, що можна швидко приготувати. Не спала днями, чула вибухи, сирени.
24 лютого 2022 – це день справжньої веремії. Усі збирались, тікали, ховались. Ніхто не знав, що робити та куди їхати. Що буде завтра? Чи вистоїмо? Чи виживемо?
Уже багато місяців ми боремось, стоїмо, як стояв Маріуполь. Складно, але воюємо. «Друга армія світу» показує свою «велич», влаштовує галабурду, що вони називають «рятування». Той анциболот в московії продовжує криваву війну, вбиває наших діток, руйнує нашу країну, робить все, щоб знищити націю українців. Адже ми завжди були кращими: наша велична історія, ще з часів Київської Русі, коли десь ще розливались болота, наші вельмні князі, козаки, отамани.
За цей рік я вивчила нові військові терміни, знаю, що таке ППО, як воно працює. Можу відрізнити, де прильот, а де відпрацювало ППО. Ми тепер радіємо кожній бавуні, десь в Криму чи в росії.
Цей рік навчив нас бути жорсткими, але вільними, незламними та гордими! Скоро знову свято Нового року. Але усі ми ще живемо 24 лютим. А Новий рік для нас настане в день нашої перемоги.
Анна Буряк,
студентка факультету журналістики Університету Грінченка