Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

Богдан-Ігор Антонич: талановитий поет, якого надихала ніч

Богдан-Ігор Антонич народився 5 жовтня 1909 року. І хоч життя поета було недовгим, все ж таки воно було наповнене своїми особливими моментами.

Світ, яким бачив його письменник, видається унікальним і водночас зрозумілим.

Пропонуємо за допомогою фактів більш детально ознайомитися з подробицями життя Богдана-Ігора Антонича.

  • Справжнє прізвище роду Антонича – Кіт. Доля не дала можливості Богдану-Ігорю відчути, як це – бути батьком, тому своє прізвище він так і не зміг нікому передати.
  • Натхнення у письменника з′являлося вночі. Це були миті, коли він дивився на зоряне небо, на місяць, слухав звуки природи, а якщо їх не було, то насолоджувався тишею. А зранку свої думки він викладав на папір, тільки-но розплющивши очі – так і створювались незвичні твори. «Найкраща пора писати для мене, це ранній ранок, – писав Богдан-Ігор Антонич у статті «Як розуміти поезію».
  • Від матері до Богдана передалась короткозорість. Для багатьох він був схожий на вчителя або якогось науковця. Так як Антонич у всьому бачив символізм, так і окуляри стали для нього певним символом. Вони були його метафорою мистецтва.
  • Зі світлин або спогадів можна зрозуміти, що він був акуратний та елегантний. Надавав перевагу однотонним костюмам, а також додавав до свого образу метелика або краватку. Носив із собою великий портфель та зачісував волосся назад.
  • Письменнику настільки подобалось ім′я Ігор, що на початку публікування своїх віршів він підписував їх псевдонімом Ігор Ігоренко.
  • За часів своєї творчості Богдан – Ігор Антонич пробував свої сили у драматургії та прозі. Незакінченою залишилась новела «Три мандоліни» і частина повісті, яка мала б називатися «На другому березі».
  • Свою першу збірку він видав у 22 роки і, на жаль, вона була єдиною за життя. Дві наступні збірки були видані вже через деякий час після його смерті. У радянські часи він був у списку заборонених поетів, а ще довший час замовчувались його релігійні вірші.
  • У поета була наречена Ольга, з якою вони познайомились в цукерні «Оаза». Вони вже почали планувати своє весілля, але так і не склалося, тому що Антонич не дожив кілька місяців до цієї події.

 Анна Федорцова