Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

В Україні створено перший VR-музей про війну

Перший VR-музей про війну створено в Україні в рамках міжнародного проєкту «Діти проти війни». Він дасть можливість людям в будь-якому куточку планети відчути жахіття, страх і біль війни, співпереживати тим, хто це відчуває і робити все, аби зупинити безумців, які розв’язали війну і не збираються зупинятись.

Цей віртуальний музей – абсолютно нове явище на культурній мапі світу, аналогів йому досі не було.

«VR- музей буде розділено на різні окремі простори. На сьогодні уже створено чотири VR-локації: Луцьке бомбосховище, Харківське метро, евакуаційний потяг з дітьми та Бузівська школа на Київщині. Власне, школа – це перша зала VR- музею, присвячена незламній школі на Київщині, яка сильно постраждала від прицільних обстрілів рашистів, не зважаючи на те, що на школі було великими літерами написано «Діти». Не менш символічними є й інші локації музею, які з часом лише доповнюватимуться», – розповіла керівниця проєкту «Діти проти війни» Мар’яна Ангелова.

Генеральними партнерами створення VR- музею стали Університет Грінченка і Міністерство молоді та спорту України.

У музеї віруальної реальності також плануються тематичні галереї та виставки: КВІТУЧА УКРАЇНА, НАШІ ДІТИ, де дорослі зможуть висловити свою любов та опіку до дітей та ТЕМАТИЧНІ ЗАЛИ КРАЇН для творів дітей з усього світу. Окремої уваги заслуговують розділи ARTтерапія для дітей та ARTтерапія для дорослих.

«Ми хочемо допомогти дітям, які страждають від війни. У рамках проєкту кожна дитина може надіслати до музею свої вірші, малюнки чи щоденники, які в майбутньому покажуть у виставці VR-музею. Це хороша можливість не тільки проявляти дітям свою творчість і таким чином відволікатися від болісних подій сьогодення, а й дати змогу всьому світові переосмислити цінність миру», – наголосила Мар’яна Ангелова.

Створення VR-музею, аналогів якому досі не було, благородна, але й складна та кропітка справа. До цієї важливої роботи уже доєднуються відомі художники, волонтери як в Україні, так і за кордоном.

До міжнародного проєкту можуть долучитися всі охочі, надіславши дитячі роботи через певну реєстраційну форму на сайті проєкту, або написати на пошту проєкту. Тоді кожен зможе побачити свій витвір на екрані — у віртуальному музеї війни. Посилання на форму: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfG4cNMS0-iI0Lmu6JyqCw14TzT72nqvR0Y01I506XujuLOJg/viewform

Також проєкт «Діти проти війни» запрошує до участі волонтерів, які зможуть допомогти у відскануванні робіт і їхньому розміщенні. Можна написати на пошту: childrenagainstwar.ua@gmail.com

Детальніше про проєкт «Діти проти війни» та про VR-музей можна дізнатися на сайті проєкту: https://www.childrenagainstwar.kiev.ua/

Анастасія Фенюк,

студентка Інституту журналістики Університету Грінченка