Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

Тривожна валізка з української: все, що допоможе поліпшити знання мови

Ці ресурси та книги стануть в пригоді не лише тим, хто переходить на українську, але й носіям мови, хто думає, спілкується й пише українською вже давно.

«Українська — легко!» від Наталії Клименко

 Цікаві прості картинки, що допоможуть поліпшити знання солов’їної, як для дітей, так і для дорослих. Тут і багатство фразеології, і правила наголошення, знання орфографії та слововживання. Видання наповнене цікавими мнемонічними техніками й прикладами, що легко запам’ятати й вже ніколи не помилятися.

«Чути українською» від редакторки Ольги Дубчак

Щоб вільно й правильно спілкуватися мовою, потрібно зрозуміти, як вона працює. Авторка книги, практична редакторка й філологиня за освітою відкриє всі секрети й історії української. Чому ми пишемо так, а не інакше, і до чого тут наша щелепа? А головне — тут немає надмірної науковості — все легко та з гумором.

«Українська мова без табу» від Лесі Ставицької

Сваритися потрібно вишукано й не треба обмежуватися лише двома-трьома лайками еротичного характеру й тюркського походження. Тут вам приклади усного мовлення, художньої літератури, публіцистики, традиційного сороміцького та сучасного міського фольклору. Словник містить точний опис близько 5 тисяч слів і стійких словосполучень — хороший запас, щоб облаяти всіх воріженьків

Мовний трибунал: https://t.me/mov_tribunal

Мовні правила на прикладі неграмотних висловлювань українських медіа, вуличної реклами чи дописах лідерів думок. Все це приправлено гумором, сатирою й уїдливим слівцем. Після цього забути, як правильно пишеться, буде складніше.

Лайфгаки з української мови: https://ukr-lifehacks.ed-era.com/

Онлайн-курс на освітньому порталі EdEra у формі корисних порад для вивчення теорії української мови. Курс складається із 16 лекцій, також доступний інтерактивний конспект зі всіма темами.

«Є-Мова» https://www.facebook.com/emovaua/

Онлайн-платформа для вивчення української мови. На порталі потрібно зареєструватися та пройти тестування на визначення рівня володіння українською мовою. Відтак для учасників відкривається доступ до практичних занять, відео та навчальних текстів. За новинами ресурсу можна стежити у Facebook, приміром, як записатися на онлайн розмовний клуб.

Дарина Кучережко,

студентка Інституту журналістики Університету Грінченка