Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

Технічна безпека в ХХІ столітті

Сучасний користувач технікою, а саме- гаджетами чи комп’ютером, в очах спеціалістів зIT-технологій виглядає наче руйнівник. Це все схоже, наприклад, на користування речами, тим же одягом, який варто прати та прасувати, одягати та йти далі займатися справами. Тож і робота  приладу, його витривалість та функціонування безпосередньо залежить від ставлення  до нього.

Все може бути не так погано, слід лише приділяти увагу функціонуванню свого гаджету, це займе декілька хвилин на тиждень, а на самому початку роботи розібратися, як можна продовжити його життя. Певною мірою це схоже на чищення зубів, що забезпечує нашій усмішці здоров’я та красу.

Необхідно розуміти, що для гарного функціонування вашого гаджету вам потрібно дотримуватись двох факторів: ліцензійне програмне забезпечення та операційна система; дотримуватися правил безпечного використання пристрою. Якщо з першим більш-менш зрозуміло, що необхідно використовувати ліцензійні версії від виробника, то друге необхідно розібрати поступово та ретельно.

Необхідно зрозуміти, що будь-яка техніка має свої недоліки, а особливо в плані безпеки. Але не хвилюйтеся і не перетворюйтесь на параноїків. Щоб вашу систему «зламали», необхідно ще заслужити. Хоча загрози бувають різні, більшість з них просто завдають шкоди цілісності вашої інформації на пристрої чи працездатності вашого комп’ютера.

Звертаючись до статистичних даних,можна прослідкувати, що за минулі п’ять років лише 37% проблем із даними були результатом дій запланованих атак, 29% припадають на несправності в системі і останні 34% – на людський фактор. Дивлячись на таку статистику, ми бачимо, що технічна безпека починається з людини та її дбайливого ставлення до пристрою. Перш за все, як би це дивно не звучало, необхідно попіклуватися про антивірус і пароль на комп’ютері. Антивірус -це досить банальне зауваження, про яке необхідно забути одразу після першого пункту зі встановлення програмного забезпечення, але більшість з нас забуває про те, що необхідно слідкувати за терміном ліцензії. Бажано встановити хоча б автоматичне сканування комп’ютера у налаштуваннях, а про пароль на комп’ютер можна навіть не казати, бо більшість вважає,що це лише для того, щоб твій сусід по кімнаті не користувався твоїм гаджетом чи діти не гралися в ігри замість того, щоб вчитися. Частково це так і є, але подібна функція має додаткові бонуси.

Вибір антивірусу річ складна, навіть для експертів. Думки щодо цього можуть вирізнятись  так само, як у науковців з питань, хто ж швидше бігає – черепаха чи заєць. Але протягом десяти років користування, особисто я надаю перевагу антивірусам NortonSecurity, який раджу ставити звичайним користувачам ПК, котрим необхідно знати лише про заблоковані вірусні програми чи сайти та коли виходить термін ліцензії. Схожим антивірусом є Avast (теж простий у використанні). Але якщо ви хочете  більшою мірою себе захистити, то раджу ставити антивірус з фаєрволом та штучним інтелектом ESET EndpointSecurity.

Пароль — штука ще цікавіша. Наприклад, у сучасних гаджетах для розблокування екрану необхідно ввести простий пароль, який складається з чотирьох або шести чисел, чи складний, тут вже справа залежить від вашої уяви. Простий пароль для входу у ваш пристрій може врятувати від спроби зовнішньої атаки через WI-FI мережу або, навіть, при викраденні телефону, який потім з легкістю можна відстежити за допомогою вбудованої програми пошуку.

Це лише одна із низки статей про вашу безпеки у технологічному просторі. Сподіваюся, що у вас з’явилося бажання встановити пароль, завантажити антивірус, а може, навіть, поцікавитися його роботою.

Костянтин Карачов, студент 4 курсу Інституту  журналістики КУБГ