Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

СТО РОКІВ ДОСТОВІРНОСТІ

Державне інформаційне агентство «Укрінформ», відоме не лише в Україні, а й за кордоном, відсвяткувало свій 100-річний ювілей.

Перші особи держави, урядовці, депутати, представники міжнародних медіа, міжнародних та українських компаній привітали й відзначили почесними нагородами колектив агенції.

Захід розпочався вітальним словом Президента України з нагоди ювілею. Петро Порошенко відзначив роль «Укрінформу» в протистоянні інформаційній війні, підкреслив значення достовірної інформації у справі захисту держави. Зауважив на конкурентноспроможності авторитетного інформаційного агентства. Подякував за чесну роботу, співпрацю, відзначив, що «українські медіа не дають владі забувати навіщо вона, що вона має робити». Президент вболіває за долю політв’язнів, запевнив, що Україна не залишить їх у біді. Першу нагороду «За мужність» під час урочистостей Президент вручив дружині Романа Сущенка, Анжелі, висловивши сподівання, що Роман Сущенко отримає відзнаку особисто.

Також подякували за професіоналізм та оперативність працівників медіа перша заступниця голови Верховної Ради України Ірина Геращенко та віце-прем’єр-міністр України, В’ячеслав Кириленко, відзначаючи робочі тенденції агентства: «інформація перевірена, об’єктивна, проукраїнська». Київський міський голова Віталій Кличко підкреслив важливість інформації та професійний ризик роботи журналістів.

Урядовці вшанували журналістів почесними нагородами. Артем Біденко (державний секретар Міністерства інформаційної політики України) передав до музею  «Укрінформу» ексклюзивний експонат – друкарську машинку.

Генеральний директор агентства  Олександр Харченко розповів про історію заснування, народження нової української журналістики, принципи якої є актуальними досі. Не залишилось поза увагою емоційне, чуттєве слово Лани Самохвалової – оглядачки агентства, про містику історичного спадку, адже в різні роки працівниками агентства були громадські діячі та письменники, можливо, тому журналісти «Укрінформу» створюють високоякісні репортажі.

Заслужений журналіст України Євген Яхно, аналітик «Укрінформу», повідав про труднощі журналістської роботи у 70 – 80-ті рр., у період цензури та тотальної пропаганди. 90-ті роки, за словами аналітика, були періодом зародження нових медіа, зміни світогляду суспільства, нових методів спілкування з аудиторією, нових форматів та жанрів української журналістики. У цей період агенція повертається до принципів незалежності та об’єктивності, коли достовірне джерело інформації лідирує за європейськими стандартами.

Євген Нищук (міністр культури) та Михайло Тітарчук (заступник міністра економічного розвитку і торгівлі), Олексій Чорнобай (начальник управління комунікацій та преси Міністерства оборони України) привітали агенцію  зі святом, підкреслили значущість та пріоритет «Укрінформу», вручили почесні відзнаки. Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко підкреслив значимість журналістської роботи у відстоюванні інтересів громадян: «Укрінформ – приклад для всіх журналістів» та висловив солідарність до незаконно ув’язнених  колег.

У завершальному слові Олександр Харченко подякував за плідну співпрацю  всім, хто коли-небудь працював в агентстві, творив його славу та історію. Вечір насправді був творчим та душевним через вдало продуману та підготовлену організацію: вітальні промови чергувались з динамічними, яскравими театралізованими постановами із історії агентства.

@Karinna Sardaryan