Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

Рекомендації, як перейти на українську мову

Війна не залишила вибору. Звісно, треба переходити на українську – мову сильних, самодостатніх, сміливих і вільних. Таку Україну побачив і визнав увесь світ.

Ті, хто навіть раніше говорив російською, також переходять на українську, бо не хочуть себе ототожнювати з культурою окупантів, ґвалтівників, мародерів та боягузів.

Загалом підтримка української мови як державної сягнула максимального рівня за всі роки Незалежності.  На українську охоче переходять також ті, хто опинився за кордоном, тим більше не бажаючи ототожнювати себе з мовою агресора.

Як зробити максимально зручним та комфортним цей перехід?

Надаємо вам рекомендації від Уповноваженого із захисту державної мови:

спілкуйтеся українською з рідними, друзями та навіть незнайомцями;

оточіть себе українською всюди – читайте книги, дивіться фільми, слухайте музику;

спілкуйтеся з носіями української, щоб вивчати нові слова та практикувати вимову, читайте історії людей, яким це вже вдалося;

завжди говоріть українською в магазині, таксі, кав’ярні, вимагаючи дотримання вашого права на отримання інформації та послуг державною мовою;

увімкніть українську на всіх електронних пристроях та в налаштуваннях програм, дописуйте українською в соцмережах;

користуйтесь українськомовними версіями сайтів, шукайте українською в пошукових системах;

заведіть нотатник для нових цікавих слів, фразеологізмів, крилатих висловів;

читайте наш сайт https://mova-ombudsman.gov.ua/news/rekomendaciyi-vid-upovnovazhenogo-yaki-dopomozhut-ostatochno-perejti-na-spilkuvannya-ukrayinskoyu, підпишіться на сторінку у Facebook.

“Не бійтесь говорити, не бійтесь помилятись, не бійтесь заглядати у словник! Нашу мову століттями забороняли, паплюжили, знецінювали… Наслідки російщення ми долаємо і досі. Та сьогодні той час, коли кожен має запитати себе: хто я? Поважати Україну та бути українцем – спілкуватися рідною мовою. Пам’ятаймо, там де є українська мова – у ворога немає жодних шансів”, – наголошує Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

Тож, друзі, з легким серцем вирушаймо у цю захопливу мандрівку пізнання, яка зігріє наші українські душі й додасть наснаги для боротьби з ворогом!