Пізнаваймо мову віртуального спілкування!
Інтернет-мова, попри те, подобається нам це чи ні, стала потужним інструментом масової комунікації. Новим виміром нашого життя стали й соціальні мережі, блоги, пошукові сайти.
Тож СловОпис спільно з Інститутом філології Університету Грінченка започаткував новий проект «Сленгові неологізми у сфері Інтернет-спілкування». Ми будемо знаходити й пропонувати нові сленгові слова та тлумачитимемо їх значення. І все це – шляхом створення відеоблогів студентами-філологами університету. Керівники проекту – доценти кафедри української мови Інституту філології Університету Грінченка Тетяна Видайчук та Ірина Саєвич.
«Спілкуючись у віртуальному середовищі, слід пам’ятати, що тут, як і в реальному житті, існують свої правила поведінки, своєрідна культура віртуального спілкування, яку ще називають нетикет. Щоб бути сучасними, варто знати це все», – наголошує Тетяна Леонідівна. «Культура мережевого спілкування стосується і правильного застосування неологізмів, що виникли у зв’язку з необхідністю вербалізації багатьох понять Інтернет-спілкування. Відчуття новизни лексичних одиниць дає підстави говорити про таке поняття як «сленговий неологізм», – зазначає Ірина Георгіївна.
Мета нового проекту – проаналізувати сленгові неологізми крізь призму кількох тематичних груп. А саме – неологізми на позначення осіб; назви осіб з негативною конотацією; номінації почуттів та емоцій; номінації процесів і явищ в Інтернет-спілкуванні.
Слідкуйте за нашим новим проектом! Буде весело й пізнавально!