Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

Добірка висловів українських математиків

Луї Пастер писав: «Наука не має Батьківщини, але не буває без Батьківщини вченого, і те значення, що його праці можуть мати у світі, він повинен віддавати своїй Батьківщині». Важко з ним не погодитись. Адже про українців-літераторів, культурних діячів або ж музикантів ми знаємо значно більше, аніж про “повелителів науки з цифрами”. А їх багато було, є і буде в Україні. Тому ми підготували для вас добірку висловів українських математиків, або висловлювань про них. Читайте та надихайтесь! Цей список великий, але далеко не вичерпний.

 

Михайло Остроградський – геній, визнаний за життя

“Всі гадають, ніби математика — наука суха, що полягає вона тільки в умінні рахувати. Це безглуздя. Цифри в математиці відіграють наймізернішу, найостаннішу роль. Це — найвища філософська наука, наука найбільших поетів…”

“Зацікавити розум дитини – ось що є одним з основних положень  нашої доктрини, і ми нічим не нехтуємо, щоб прищепити учневі смак, ми сказали б, навіть пристрасть до навчання.”

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "георгій вороний"

 

Георгій Вороний – творець геометрії чисел

 “Сама лише математика, наче яскрава зірка, сяє переді мною, на неї всі мої сподівання.”

 

У Вороного всього шість великих і шість малих праць. Кожна з великих праць або капітальна в даній галузі, або відкриває велику ділянку досліджень; навіть кожна мала праця Вороного незвичайно оригінальна і часом по-новому спрямовує дослідження. ” – академік Д.О. Граве.

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "михайло пилипович кравчук"

 

 

Михайло Кравчук – корифей української математики

Часто ми чуємо, що математика – наука суха, абстрактна. Може, для когось це і так. Але тільки не для інженера! Немає у світі машин, які йшли не від математики, немає повнокровного життя творця техніки без цієї науки … Ніякої достовірності немає в науках там, де не можна застосувати математику. Тим-то вона, математика, для вас має стати душевною потребою, якщо хочете, хлібом і піснею.”

 

 

 

Володимир Левицький – основоположник української математичної культури

Хто поборе математичну символіку і вдумається в глибокі ца­рини математичного світу, той відкриє в ній такий ідеальний світ і таку величаву поезію, і стільки естетики, і краси, як в ніякій іншій науці.”

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "мирон зарицький"

 

 

 

Мирон Зарицький –  поет формул

Кого не манить краса, ні мистецтво, хто живе вбогим духовним життям, той нічого не дасть математиці. Поезія не ріжниться від математики вищим летом уяви, а математик ріжниться від поета лиш тим, що все і всюди розуміє… Але як у мистецтві, так і в математиці лише твори гарні переживають століття і виховують цілі покоління. ”

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "микола чайковський"

 

 

 

 

Микола Чайковський – творець української математичної термінології

Я можу з великою гордістю сказати, що був другим, хто викладав вищу математику українською мовою; першим був Михайло Пилипович Кравчук у Києві…”

 

 

 

 

  Олександр  Астряб- засновник української школи методики математики

Визначний український педагог – реформатор, вчений, засновник школи з методики викладання математики, професор, автор підручників, навчальних і методичних посібників з геометрії, алгебри, арифметики, заслужений діяч науки України , лауреат премії ім. К. Д. Ушинського.”

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "Глушков Віктор"

 

 

 

 Віктор Глушков– піонер комп’ютерної техніки

Прийде такий час, коли буде можливий перехід людства з інтелекту, почуттів та емоцій повністю на пам’ять електронно-обчислювальної машини.”

 

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "Микола Боголюбов"

 

 

 

 

Микола Боголюбов – творець сучасної теоретичної та математичної фізики

 

Єднальною ланкою у мене була математика, бо мій підхід чи до проблем механіки, чи до проблем фізики — математичний”

 

 

 

 

Результат пошуку зображень за запитом "Юрій  Митропольський"

 

 

 

Юрій  Митропольський  – корифей сучасної математики

 

Розроблені академіком Ю.А.Митропольским методи доведення теорем існування інтегральних многовидів,  а також ефективні способи їх підрахунку є великим внеском в теорію звичайних диференціальних рівнянь.

 

 

 

 

Анатолій Скороход – віртуоз математики

Математика не має авторитетів.”

 

Математик ніколи не скаже: «Це правильно, тому що так вважає хтось». В математиці кожне твердження має бути логічно доведено. Математика розвиває логічне мислення, тому незалежно від необхідності її прямого застосування цей предмет повинні вивчати всі”.

 

Результат пошуку зображень за запитом "Вірченко Ніна "

 

 

Вірченко Ніна  – українська жінка математик

Оглядаючись на пройдений життєвий шлях, кредом якого було: “Моє життя – Україна і математика”, тепер додаю ще: “…і Михайло Кравчук, і студентство”.

 

 

 

 

Автор: Яна Хром’як