Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

ПЕРШЕ КВІТНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПТАХІВ

Із чим у нас асоціюється перший день квітня? Перш за все це День гумору та сміху. Але це ще не все. Бо ж саме цього дня щорічно відзначається Міжнародний день птахів у рамках програми ЮНЕСКО “Людина і біосфера”.

Чому ж саме першого квітня? Це не тільки річниця підписання міжнародної конвенції з охорони птахів, а ще й час, коли вони нарешті повертаються додому. В очікуванні пернатих люди завжди роблять для них “маленькі будиночки” , серед яких, наприклад, і шпаківні.

Птахи безумовно зачаровують нас своєю свободою, співом, цікавою поведінкою. Недарма ж дуже часто митці змальовують у своїх роботах дивних і гарних пташок, а люди називають лагідно один одного пташиними назвами, аби передати весь колорит та неповторність своєї любові та гарного ставлення. А ще, вважаю досить символічним, що українська мова є майже синонімом до слова “солов’їна”, що означає – милозвучна, співуча, мелодійна.

Загалом же пташки, окрім того, що радують наші душі, є ще й важливою ланкою в екосистемі та головними помічниками для природи. Головне ж, що хочеться донести, згадуючи про це свято: ми так само повинні допомагати пташкам, як вони нам. Адже турбота про птахів – це не лише екологічна проблема, а велика й важлива проблема, що стосується кожного. Птахи – частинка нашої культури, історії, нашого світогляду і світовідчуття. І саме в наших руках їхнє щасливе майбутнє. І – своє. Адже, допомагаючи пташкам, ми робимо добру справу, допомагаємо планеті і даємо можливість своїм нащадкам споглядати ці чудові творіння природи не тільки на малюнках в книжках, а й у вільному, чистому небі.

Євгенія Зіньковська