Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

ОБІЙМИ! ЧОМУ НАМ ТАК ВАЖЛИВО ОБІЙМАТИСЬ

21 січня світ відзначає Міжнародний день обіймів.Тож цього дня без будь-якого інтимного чи корисливого підґрунтя люди обіймають один одного.

Свято було засноване в США в 1986 році як Національний день обіймів (National Hugging Day), а потім стрімко поширилося світом для того, щоб заохотити людей частіше обіймати своїх рідних та друзів, а також цього дня можна обійняти навіть незнайому людину.

Вважається, що творці цього свята – студенти. Cаме вони проводять 21го січня різні флешмоби, присвячені цьому святу. Флешмоб “Free Hugs” був придуманий австралійцем в 2004 році і через деякий час став популярним у всьому світі.

Згідно з різними дослідженнями, обійми, як і сміх, ефективні при лікуванні різних хвороб, а також допомагають позбутися депресії та стресу, а тривалі обійми, коли серця двох людей немов торкаються один одного, приносять велику користь.

ТОП-10 причин частіше обійматися:

  1. Обійми викликають почуття довіри й безпеки. Це допомагає відчувати себе впевненіше та відкритіше.
  2. Обійми здатні підвищувати рівень гормону окситоцину, який допомагає позбутися відчуття самотності й гніву.
  3. Тривалі обійми сприяють виділенню гормону щастя – серотоніну. Саме завдяки йому у людини піднімається настрій і з’являється відчуття щастя.
  4. Обійми зміцнюють імунну систему.
  5. Обійми здатні підвищувати самооцінку. Коли наші рідні обіймають нас, то виявляють не тільки свою любов, але й показують, що ми – особливі.
  6. Завдяки обіймам розслабляються м’язи, знімається напруга і стрес, а також – вгамовується біль.
  7. Обійми позитивно впливають на нервову систему, заспокоюючи її й покращуючи емоційний стан людини.
  8. Обійми навчають нас дарувати й приймати, адже в будь-якому з цих випадків ви будете почуватися краще.
  9. Дія обіймів схожа на медитацію і сміх. Вони навчають нас відпускати погане і насолоджуватися моментом; допомагають об’єднати серце, почуття і дихання.
  10. Енергія, якою між собою обмінюються люди, обіймаючи один одного, – це внесок в їхні відносини. Вона спонукає до співчуття та розуміння один одного.

“Для виживання людині потрібно, щоб її обіймали 4 рази на день, 8 разів – для підтримки, і 12 разів – для особистого росту і розвитку”, – зазначає американська психологиня Вірджинія Сатир.

Надія Гуща

(За матеріалами сайту Мізки.соm)