Ніжна мелодія української душі

Ганна Чумаченко. Запам’ятайте це ім’я! Талановита бандуристка із Кропивницького. 17 років.
Я почула її на благодійному концерті і була зачарована. І грою на бандурі, і несподівано сильним голосом.
В репертуарі бандуристки – українська класика, твори сучасних авторів і вже є дещо своє, авторське.
Глядачі після кожної композиції щедро винагороджували юну бандуристку гучними оплесками. А вона, трохи ніяковіючи, вдячно вклонялася…
Ганна з мамою і молодшим братом опинилася в Польщі вимушено, як і багато українців…
– Вам розказати , як ми збиралися і від’їжджали?! – перепитує мама дівчинки – Катерина Чумаченко.
– У нас було дуже мало часу… Вже чекала машина. Я сказала дітям взяти лише найнеобхідніше. Вже виходимо. Бачу Аня тримає в руках бандуру… Це і є для неї найнеобхідніше! Отак вона і тримала свою дорогоцінність всю дорогу до кордону. Понад 40 годин… Та що їй ці години! Вона вже 12 років не розлучається з бандурою… Кожен день, кожен день по декілька годин грає.
Така доля музиканта. Якщо хочеш досягти успіху – треба кожен день мати репетиції по кілька годин.
В родині Чумаченків музикантів не було. Але батьки помітили в малої Ані особливе зацікавлення музикою і співом. Коли їй було 5 років, відвели до музичної школи. І що цікаво: там запропонували обрати собі музичний інструмент, на якому хочеш навчитися грати. Аня вибрала бандуру. Хоча до того її ніколи не бачила.
Так минуло 9 років. Потім був музичний коледж. Кожен день дівчинка відкривала для себе світ 67-ми бандурних струн.
В Познань Аня приїхала разом зі своєю наставницею – Інною Василівною Шеремет. Вони продовжують тут свої уроки. І готуються до вступу в музичну академію. Щоправда, тут немає відділення бандури.
-Ви ж розумієте, що бандура – це унікальний інструмент! І її використовують лише у нас, в Україні! – пояснює мені юна бандуристка. – Тому поза Україною бандуру просто неможливо знайти…
В музичній Академії у мене буде відділення вокалу. Але бандуру я вже ніколи не залишу! Бо в цих мелодіях – душа моєї України!
Попереду в Ганни Чумаченко – непростий етап. Вступні іспити в музичну Академію, термінове вивчення польської мови. А ще ж – кожен день по 4-6 годин гри на бандурі!
Жодного сумніву, що у неї все вийде! Адже Аня дуже сумлінна й талановита! З таких виростають відомі музиканти!
Слідкуймо за афішами!
Антоніна Палагнюк