ЯК ВСТИГАТИ СКРІЗЬ, НЕ ВИХОДЯЧИ З ДОМУ
Іноді нам хочеться, щоб доба мала більше годин. Та, на жаль, це неможливо. Ми не можемо контролювати час, зате кожен із нас може контролювати власну продуктивність протягом дня. Але для того, щоб встигати більше, треба раціонально ставитись до часу. Тож для цього ми підготували добірку корисних порад.
- Прокидайтесь на годину раніше
Навіть якщо ви не належите до ранніх пташок, у вас є шанс стати однією із них. Поставте будильник на годину раніше, аніж зазвичай (і не натискайте на кнопку повтору). Таким чином у вас з’явиться додаткова година для роботи.
- Створюйте список справ
Не забувайте створювати список справ, які потрібно виконати протягом дня. Це не повинні бути якісь грандіозні завдання, виконання яких насправді займе місяць, а то й більше. Тут йдеться про поточні справи, комунікації, прання, візит до лікаря тощо. Тому що саме на таких міні-справах базується виконання більших.
- Спочатку займіться виконанням складніших завдань
Насамперед візьміться за виконання складніших завдань. Як тільки ви їх виконаєте, то зможете завершити й решту. Окрім того, завершені справи вплинуть на збільшення вашої продуктивності.
- Придумайте власну систему
Якщо у вас буде власна продумана система, ви матимете чітке уявлення про те, що робити та коли. Конкретний перелік зобов’язань принесе ясність та контроль протягом робочого дня, а також — розуміння того, що є найголовнішим на сьогодні.
- Не намагайтесь зосередитись на всьому одночасно
Перед тим, як перейти до нового проекту, сфокусуйтесь та закінчіть попередній. Люди часто думають, що багатофункціональність — це корисно, і намагаються одночасно виконувати кілька завдань, та насавді це не так. Тому виконуйте одне завдання за іншим, так ваша продуктивність не знижуватиметься різко..
6. Навчіться казати “ні”
Інколи це маленьке слово дуже важко сказати. Але це нормально — вміти відмовляти. Навчіться керувати людськими очікуваннями: якщо ви розумієте, що не зможете чогось зробити, скажіть про це одразу.
- Висипайтеся
учені постійно наголошують на тому, що дорослій людині потрібно виділяти на сон від 7 до 9 годин. Тому якщо ви спите менше, настав час змінити цю звичку.
- Не живіть у соцмережах
Не забувайте відпочивати від метушні та шуму, а тому — виходьте із соцмереж, щоб вони вас не відволікали.
- Ухвалюйте 60-секундні рішення
Якщо ви хочете протягом дня робити більше, вчіться швидко працювати, і, насамперед, скоротіть час на ухвалення рішень. Саме цей процес може стати тим, що забирає найбільше часу протягом дня. Тому позбавтесь такої звички, щоб мати більше вільного часу. Найімовірніше, ви ухвалите теж саме рішення, лише думатимете над ним хвилин 20.
- Залишайте час для себе і рідних – обов’язково!
Поради підготувала Оксана Несененко,
студентка Інституту журналістики Університету Грінченка