Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

ЯК ОПИСАНО ПРИЙДЕШНІЙ РІК У СЛОВНИКУ БОРИСА ГРІНЧЕНКА

Борис Грінченко залишив нам величезний лексикографічний спадок. Здається, у його словнику є все, навіть опис символу прийдешнього року за китайським календарем.

2021 ― це рік Білого Металевого Бика. Він рішучий, працьовитий, традиційний, вольовий і упевнений у собі. Борис Дмитрович сказав би «Білий Метали́чний (металевий) Буйтур». А можливо, назвав би його «бугай» (племенной быкъ), але точно не «багрій», бо то назва «сѣробураго вола». Цей Бик зовсім не загри́вий (имѣющій бѣлую масть вокругъ шеи), а повністю білий. Він, якщо має який замір (намѣреніе, умыселъ, цѣль, планъ), обов’язково здійснить. Так, здається, ніби Бик побучавів (разбух), але то він сам по собі такий моцненький (міцний) і крім’язний (кремезний).

Білий Металевий Бик звик залагоджувати (поправлять, улаживать) усі розпочаті справи. Єре́м (ярмо) на нього не одягнеш, бо символ прийдешнього року відзначається значною силою волі й упертістю. Проте він робітний (трудолюбивый, работящій).

Ось такий Білий Металевий Бик ― символ прийдешнього року. Він обов’язково принесе нам багато щасливих моментів, які кожен зможе описати з допомогою словника Бориса Грінченка.

Тетяна Ловейко