Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

7 РІДКОВЖИВАНИХ СЛІВ ЗІ СЛОВНИКА БОРИСА ГРІНЧЕНКА, ЯКИМИ МОЖНА ОПИСАТИ КОЖЕН ДЕНЬ ТИЖНЯ

Словник Бориса Грінченка – це царина рідковживаних українських слів. Не дивно, що серед усього цього розмаїття ми можемо знайти те, що з точністю відображає наш настрій та дії на кожен день.

Тож пропонуємо 7 рідковживаних слів зі словника Бориса Грінченка, які опишуть 7 днів тижня, а разом із ними і наш стан.

 

Понеділок – це перший день тижня і, до того ж, робочий. Він забирає у нас надто багато сил для того, аби сконцентруватися і налаштуватися на продуктивну працю. Отже, силуємо ми себе до цього увесь день.

 

 Вівторок завжди вважався днем успіху. У цей день починають усі бізнес-справи та перемовини. Мовою Бориса Грінченка «скуток» – це успіх. Отож, нехай скуток буде з вами завжди!

 

Ще з давніх давен середа була торговим днем. Базарний день – це свято для усіх. Задоволені торгоноші завжди поверталися додому з повними клунками гостинців.

 

Усі ми знаємо про чистий четвер перед Великоднем. Недарма цей день зветься весняним очищенням, адже потрібно оселю прибрати та і про себе не забути. Господарювання у четвер – це необхідність.

 

Коли ми бачимо п’ятницю у календарі, то нишком радіємо в душі. А все це чому? А тому що справи у п’ятницю для нас – це вже дрібниці. А дрібницями Борис Грінченко називає абищиці.

 

Субота – це час для відпочинку. Тож кожен бажає віднайти для себе притин, інакше кажучи пристанище у цей відрадний вечір суботи.

 

Прокидаємося у неділю зранку і бажаємо лише одного – долежати якомога більше. Недарма у словнику Бориса Грінченка можемо віднайти слово «долежування». Погодьтеся, воно найкраще відображає цей день тижня.

Тож нехай кожен із нас починає свій день зі скутку і завжди знаходить час для долежування!

Анна Остапенко