10 цікавих фактів про сон
Що ж насправді відбувається з нашим організмом під час сну?І чому
Нижче кілька чудових і цікавих речей про сни.
1. Третину життя людина проводить уві сні. В середньому це – 25 років. Під час сну мозок перезавантажується, організм виробляє гормони, а клітини відновлюються.
2. Бачать сни навіть незрячі люди. Данські вчені дійшли висновку, що сліпі люди частіше за інших бачать кошмари.
3.На думку вчених, повноцінний сон для середньостатистичної людини має становити 7-8 годин на добу, хоча деяким людям цілком вистачає і 6 годин, щоб повністю виспатися.
4.Усі люди без винятку бачать сновидіння. За ніч людині сниться від 2 до 7 снів (а іноді й набагато більше коротких снів). З них майже усі забуваються.
5.Тварини теж бачать сни. Думаю, ви часто бачили, як ваш собака або кіт намагається “втекти” уві сні?
6.Під час засипання здригання (гіпнагогічні судоми) не завдають шкоди організму. Під час фази швидкого сну ваші м’язи стають на час “паралізованими” (не діють), хоча мозок продовжує спати. Таким чином мозок надсилає сигнали в м’язи, перевіряючи їх працездатність.
7.Сни символічні. Якщо ви бачите сон про якийсь певний предмет, це не сон. Сни говорять досить глибокою символічною мовою. Ви бачите уві сні образи, але не певні предмети.
8.Емоції.Більшість емоцій, що з’являються уві сні, пов’язані з тривогою. Негативні емоції зустрічаються набагато частіше ніж позитивні.
9.Якщо ви хропете, значить ви не бачите сон . Людина хропе тільки в повільній фазі сну, при цьому під час хропіння сни не сняться. Цей факт або, точніше, судження досить відоме, але жодних наукових підтверджень поки немає. Тому вирішувати тільки вам. Але якщо ви не хропете, то вам нема чого боятися.
10.У наших снах ми бачимо обличчя, які вже бачили. Наш мозок не може малювати обличчя – у наших снах ми бачимо справжні обличчя справжніх людей, яких ми коли-небудь бачили протягом нашого життя. Ми можемо не пам’ятати всі обличчя, але наша підсвідомість запам’ятовує практично всі. Протягом життя сучасна людина бачить сотні або навіть тисячі осіб, тому мозку є з чого вибрати.
Марія Журенко