Українська - сучасно і своєчасно! Проект Університету Грінченка

10 ФАКТІВ ПРО ГЕНІАЛЬНОГО АВІАКОНСТРУКТОРА ІГОРЯ СІКОРСЬКОГО

Ігор Іванович Сікорський (1889 –1972) —  український та американський вчений-авіаконструктор, творець гелікоптерів, засновник всесвітньовідомої вертольотобудівної фірми «Сікорський». Він є автором першого в світі пасажирського літака, першого в світі трансатлантичного гідроплана і першого серійного гелікоптера.

-Народився у Києві, у квітні 1889 року, але більшість свого життя провів в еміграції.

-З дитинства із захопленням конструював літальні апарати, а у 20 років, навчаючись у Київському політехнічному інституті — розробив і побудував свій перший вертоліт.

-У 1919 році емігрував до США, де кілька років перебивався випадковими підзаробітками, але, зустрівши однодумців, створив компанію Sikorsky Aeroengineering Corporation, яка невдовзі  стала провідним виробником вертолітної техніки за кордоном.

-В Америці Сікорським було створено 17 базових типів літаків і 18 – вертольотів.

-Його знаменитий чотиримоторний літак — «Ілля Муромець» – став світовим рекордсменом у вантажопідйомності та був визнаний найкращим літаком Першої світової війни.

-Вперше сконструював гелікоптер-амфібію, на якому прибиралися шасі та «летючі крани».

-Був нагороджений 80 нагородами у галузі авіабудівництва. Серед яких -почесна медаль Джона Фріца за науково-технічні досягнення у галузі фундаментальних і прикладних наук.

-Вертольоти Сікорського використовували Збройні сили США. Літаки українського інженера першими в історії перетнули Атлантику і Тихий океан.

-Усі президенти США, починаючи з Дуайта Ейзенхауера, літають на вертольотах конструкції Сікорського.

-Видатний конструктор був глибоко віруючою людиною, писав релігійно-філософські книги і брошури, залишив декілька праць на релігійну тематику.

Надія Гуща, студентка Інституту журналістики Університету Грінченка