В УКРАЇНІ ПИСАЛИ 20-Й ЮВІЛЕЙНИЙ РАДІОДИКТАНТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ЄДНОСТІ

9 листопада 2020 року відбувся традиційний (уже 20-й!) Всеукраїнський радіодиктант національної єдності, приурочений до Дня української писемності та мови.

Цього року автором тексту став письменник, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка Іван Малкович, а читала його українцям акторка Римма Зюбіна. Тема диктанту: «Виклики книжкової ери». У попередні роки текст радіодиктанту писав і  читав педагог, теле- та радіоведучий, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко.

Основну студію для написання диктанту 2020 року облаштували в читальній залі  Національної бібліотеки імені В.І. Вернадського із дотриманням карантинних вимог.

Серед тих, хто вирішив взяти участь, –  гімназисти, школярі, викладачі навчальних закладів, журналісти, а також Прем’єр міністр України Денис Шмигаль та народна артистка України Наталя Сумська.

Диктант українці писали також за кордоном, серед них – працівники Посольств України у різних куточках світу.

До диктанту також долучились діти з харківського спецінтернату з вадами зору, писали шрифтом Брайля.

Уже традиційно до радіодиктанту долучились і студенти та викладачі Університету Грінченка. Нагадуємо,  у 2014 році Університет встановив рекорд написання радіодиктанту у номінації «Наймасовіше написання диктанту національної єдності».

Цього року зміна формату навчання у зв’язку з коронавірусом не завадила традиції, в Університеті Грінченка диктант писали дистанційно й активно.

Уже 20-й рік радіодиктант об’єднує мільйони українців.

Написання диктанту розпочалось о 9:00, текст почали читати 0 9:30 і пряма трансляція здійснювалась на телеканалі UA:Перший, а також в ефірі UA: Українське радіо та UA: Радіо Культура. Ведучі та журналісти у студії розказали історію диктанту й дали змогу всім охочим підготуватися до його написання.

Текст диктанту оприлюднять на сайті Українського радіо 11 листопада об 11:00.

Ті, хто хоче перевірити себе на грамотність, можуть протягом доби надіслати свій диктант на електронну адресу: rd@ukr.radio. Текст має бути написаний від руки на аркуші паперу, який потрібно сфотографувати, або відсканувати.

Текст також можна надіслати поштою паперовим листом за адресою: м. Київ, вул. Хрещатик, 26, 01001. Важливо, щоб гриф дати надсилання був не пізніше, ніж 10 листопада.

Результати радіодиктанту оголосять упродовж 2 місяців, залежно від кількості отриманих листів. Ті, хто напише диктант без жодної помилки, отримають подарунковий набір книжок від Українського радіо.

Репортаж підготувала Катерина Лузан,

студентка Інституту журналістики Університету Грінченка