Як і де святкують Новий Рік

Новорічна ніч – одна з найчарівніших у році. У цей час можуть статись найрізноманітніші дива, якщо сильно того побажати. Мабуть, кожен із вас писав найзаповітніші бажання на папірцях, зустрічав свято у колі родини та чекав першого у гості чоловіка в новому році, щоб рік був щедрим на удачу.

Але цікаво, що у кожній країні є свої особливі традиції. Пропонуємо віртуальну подорож, де ми дізнаємось найбільш дивакуваті новорічні традиції. Полетіли!

Індія

Немає ялинки – буде мангове дерево. Традиційні новорічні прикраси – нудно, додамо овочів та фруктів на мангове дерево. Уявили, так? Окрім ось такого яскравого, а, головне, екологічного декору, колоритом сповнені і страви індусів, адже чим більше спецій у страві, тим радісніший буде наступний рік.

Швеція

Тут дітям подарунки приносить королева світла – Лючія. Перевага цієї леді в тому, що вона приносить подарунки не тільки дітям, а й смаколики домашнім улюбленцям. Саме через королеву Лючію у цій країні в новорічну ніч у будинках не гасне світло та всі вулиці яскраво освітлені.

Ірландія

А от жителям цієї країни не пощастило, бо з традицією варто бути обережнішими цього корона вірусного року. Річ у тому, що в новорічну ніч ірландці відчиняють навстіж двері своїх домівок, і кожен охочий може завітати в гості. Вас обов’язково садять на почесне місце і частують келихом вина. Потім усі дружно мали б виходити на головну площу міста, співати пісень, веселитись і танцювати. Але не цього року…

Китай

У цій країні все кардинально відрізняється: від дати до повністю незвичних традицій як для нас. Дата коливається щороку тут у зв’язку із тим, що китайці живуть за місячним календарем – від того і назва Місячний Новий рік або Свято Весни. Хочеш, аби люди говорили тільки приємні і хороші речі – намасти губи медом. Хочеш відлякати злих духів – підривай якомога більше петард та хлопавок. Словом, чим гучніше й яскравіше, тим вдалішим буде наступний рік.

Японія

У «країні сонця, що сходить» теж є чимало особливостей. Тут Новий рік зустрічають не опівночі, а на світанку. Саме ж святкування триває цілий тиждень! Щоб очистити душу від 6 вад (злість, дурість, жадібність, нерішучість, хтивість та легковажність), які ще й мають по 18 відтінків, потрібно слухати дзвони, у які б’ють буддистські храми 108 разів. Таким чином, відбуватиметься повне очищення душі.

Доволі барвистою видалась наша уявна подорож. А скільки ще є країн із не менш цікавими новорічними традиціями! Всі в одному пості не помістяться, тому пишіть у коментарях, про які ще традиції у різних країнах ви чули.

Яна Чепурнова