Топ-5 цитат відомих людей про Панаса Мирного та його творчість

Далекого 13 травня 1849 року у Миргороді, на Полтащині, народився Панас Рудченко, відомий світові як Панас Мирний. Він стрімко увійшов в українську літературу і став її класиком. Тепер без його «Хіба ревуть воли, як ясла повні?», оповідань, п’єс важко уявити вітчизняну літературу.

Пропонуємо вам ТОП – 5 висловлювань про його життя та творчість.

«Обставини хатнього життя в сім’ї Рудченків, як і в нашій, були суто українські. Я не пригадую, щоб мати Панасова, Тетяна Іванівна, говорила до дітей інакше, як по-українському, не через яку-небудь ідейну тенденцію, а просто через те, що і в панських повітових сім’ях, не дуже багатих, жилося простенько, можна сказати, серед народної течії української. Отже, діти виростали в близькім товаристві слуг, на лоні простого українського життя. Тим-то українське слово, українська пісня, українські звичаї оточали й П. Рудченка змалку. Часто заходили і в їх господу кобзарі, лірники; вони грали дітям «Чечітку», «Щиглика», а всім — пісень поважніших» (Олена Пчілка).

«Малий Панас… пригадується мені яко хлопчик дуже тихої, лагідної вдачі; в дитячому товаристві… держався більше осторонь; сяде, було, собі над горою і дивиться на той широкий краєвид, що одкривався йому з гори» (Олена Пчілка).

«Перший симфоніст української прози» (О. Гончар).

«Заглянув у душу чоловіка глибоко-глибоко» (І. Франко).

«Ваші твори мали великий вплив на мене. Опріч величезного літературного хисту, який зразу зачарував мене, я бачив у них широкий та вільний розмах думки — власне те, чого не стає мало не всім белетристам» (М. Коцюбинський).