ТОП-7 УКРАЇНСЬКИХ ЧАРІВЛИВИХ СЛІВ ПРО ВЕСНУ

Слова про весну надзвичайно милозвучні українською. Вони захоплюють, дивують і викликають бажання поповнювати свій словниковий запас.

ПУП ЯНОК – миле весняне слово, без якого подальший процес квітучості важко уявити. Словники його трактують так: «зародок квітки, листка або пагона рослини; брунька».

БУБНЯВІТИ- дивовижне весняне слово, яким передується процес розквіту.

ЗАЛИЦЯННЯ: весна – період залицяння. Хто лише не залицяється! Найголосніше ж і найексклюзивніше це роблять птахи.

ЛЕГІТ – легкий приємний вітерець. Пам’ятаєте, у М.Коцюбинського: «Сонце грає промінням, весняний легіт жене по небесній блакиті як пух легенькі білі хмаринки»? Тож слухайте цей легіт, весною він такий красномовний!

ЦВІТ–  квіти (пелюстки) на рослині в період цвітіння. Це – пряме значення. Переносне: вияв душевного піднесення, почуття кохання тощо, або ж бурхливий розвиток.

ЩЕБЕТ – пряме значення: спів деяких птахів (ластівок, солов’їв, жайворонків, щиглів і т. ін.). Переносне: швидка, жвава мова. Тож щебечіть на здоров’я, бо ж весною все щебече! На те вона й весна.

МЖИЧКА – дуже дрібні краплі води, які насичують повітря; дрібний, густий дощ; мряка. Весною мжичка насичує поживною вологою не лише природу, а й наші душі.