Найвідоміші цитати Юрія Шевельова

17 грудня –  День народження Ю́рія Володи́мировича Шевельова (1908–2002) —  відомого українського мовознавця, історика літератури.

Юрій Шевельов – яскрава непересічна особистість,українсько-американський славіст-мовознавець німецького походження,історик української літератури,літературний і театральний критик, активний учасник наукового та культурного життя української еміґрації.

Професор Гарвардського, Колумбійського університетів. Іноземний член НАН України (1991). З 1949 — доктор філософії.

Автор фундаментальної праці «Історична фонологія української мови».

Ми підібрали для вас ТОП – 10 цитат цієї відомої людини:

«Давно вже сказано дві речі про справжніх учених. Вони не ті, хто все знає. Таких нема. Справжній  вчений — той, хто знає, чого не знає. І два — він знає, де шукати… Я б тільки додав — і хто перевіряє цитати».

«Три страшні вороги українського відродження – Москва, український провінціалізм і комплекс Кочубеївщини».

«Роль мистецтва — може, єдина його справжня роль — показувати людям їх майбутнє».

«Запекла ненависть Михайла Драгоманова не знищила українського провінціалізму. Запекла ненависть Дмитра Донцова не знищила Москви. Запекла ненависть В’ячеслава Липинського не знищила комплексу Кочубеївщини. Сьогодні вони панують, і вони урочисто справляють ювілей Переяслава».

«Історія не знає ні назавжди встановлених оцінок, ні справедливости».

«Я не маю перед ким ховатися чи чогось соромитися. Я ніколи нікого не зрадив. Це абсолютно щиро й однозначно. Моє сумління чисте. Звичайно, за прожиті роки мінялися де в чому і деякі погляди – про них я пишу в своїх книгах. Уважний читач сам помітить, де яка епоха. До того ж, є на світі (й, сподіваюся, будуть) критики, полемісти, історики. Треба й їм щось лишити на розгляд, відкриття і викриття».

“Кожна мова – чортячо небезпечний свідок історії народу, котрий ту мову вживає”.

«Скептицизм, песимізм, багато років заборонений плід, — тепер модний товар. Не журімось тим. Сказано-бо, що тільки великі нації породжують великих песимістів. Ми породжуємо — значить, ми велика нація».

«Що не рухається вперед, зсувається назад. Сумно, але факт».

«Національна гордість – корінь і основа всього».