СТАРТУВАВ 20-Й КОНКУРС ІМЕНІ ПЕТРА ЯЦИКА

З нагоди святкування Дня української писемності та мови в Колонній залі Київської міської державної адміністрації відбулось офіційне відкриття 20-го конкурсу імені Петра Яцика.

Конкурс щорічно збирає тисячі поціновувачів українського слова. Відкрили церемонію нагородження письменники Павло Мовчан та Михайло Слабошпицький.

З привітанням та емоційною доповіддю про роль української мови виступив Павло Гриценко – український мовознавець, директор Інституту української мови Національної Академії Наук України.

Важливість мови для розвитку нації відзначив і народний депутат України Юрій Левченко.

Нагороди з нагоди свята отримали учні, студенти, педагоги, серед них також –  студенти та викладачі Київського університету імені Бориса Грінченка.

Особливо цікавою була розважальна частина конкурсу, яку підготували студенти Інституту мистецтв Університету Грінченка.

На завершення урочистостей пролунали слова пісні «Будуймо храм» Павла Дворського:

Будуймо храм, духовний храм,

Щоб жили діти і онуки,

Будуймо храм, щоб разом нам

Дійти до злагоди і злуки.

Будуймо храм, високий храм,

Під мирним небом України.

Будуймо храм, щоб жити нам

В одній, згуртованій родині.

Святкування Дня української писемності та мови сприяє консолідації українського суспільства, популяризації українського слова, збереженню національних традицій. Також за православним календарем 9 листопада вшановують пам’ять Нестора Літописця. З 2000 р. в Україні традиційною є трансляція «Диктанту національної єдності», який можуть написати всі бажаючі.

Отримала позитивні емоції, спостерігаючи за радісними обличчями дітей, батьків та педагогів, що організовували фотосесії в Колонній залі.

@ Каринна Сардарян